Фото натпревар - Тема бр.1 - Заљубен пар на плажа!

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.679
... еве една идеја за фото натпревар во најрелаксирачкиот подфорум Љубов и Секс, па и еротика, каде ќе постираме и ќе се натпреваруваме со фотографиите кои сме ги фотнале зачинети со љубов, секс, скриена еротика како што прилега на самиот подфорум, се надевам дека модераторката @Lusi ќе ја прифати, а и да не и се допаѓа нека ја избрише, нема лутиш, ама треба да и' даде шанса на темата ! :)

...еве како што е редот на тој што отвара тема, нека биде натпревар со прва тема од љубовта „Заљубен пар на плажа“ сакав да биде „Жешки бикини“ ама не знаев дали ќе има избор на такви фотографии,

IMG_8314.jpg
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.679
Sto ke bide Tema br 2? Zaljuben par vo misionerska?
... и? тоа е твоја подршка? може да има милион наслови во врска со љубовта, не сакам да ги редам, ама тоа е... одувек си ваква!
Овие на сликава ептен заљубени изгледаат.
...апсолутно, имам уште експлицитни слики на плажа каде ја искажуваат својата љубов, ама прво да ја прифатите темата, ама како што гледам џабе се трудам... барем ти Рикен беше коректен :(
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
Барам некоја што ќе глуми заљубена да одиме на плажа само за слика.
Шифра: Јебига
 
D

dobramuzika

Гостин
дај бе јас еднаш да бирам тема, фудбалски амблеми, мислам нема досеа таква.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.679
...а бе да дојде Ацид да постира фотка, штама ќе биде, сите ќе се простроите со фотки, ама ете да дадете малку иницијатива на обичен член никаде ве нема, а јас онака због Луси да има и таа тема за натпревар како на други подфоруми,
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
...а бе да дојде Ацид да постира фотка, штама ќе биде, сите ќе се простроите со фотки, ама ете да дадете малку иницијатива на обичен член никаде ве нема, а јас онака због Луси да има и таа тема за натпревар како на други подфоруми,
Темите за натпревар во другите подфоруми имаат смисла. Се гласа за општи, опипливи работи.
Во гурманско катче кој зготвил најдобро
Во фотографија кој има најдобра слика
Во филм и тв се гласа за филмови и серии
Во музика се песни

Во сите примери предметот за кој се гласа е споредлив и има некоја метрика. Како замислуваш тоа да биде во овој подфорум?
Љубов и секс. Двете се интимни чувства. Нема да постирам слика од кревет или па слика од рандом пар на улица кој изгледа заљубено пошо искрено ми е малце воајерски. Дали ќе гласаме кој имал најдобар секс сношти? Или кој од нас е најзаљубен? Стварно ме интересира како ти е замислата.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Темите за натпревар во другите подфоруми имаат смисла. Се гласа за општи, опипливи работи.
Во гурманско катче кој зготвил најдобро
Во фотографија кој има најдобра слика
Во филм и тв се гласа за филмови и серии
Во музика се песни

Во сите примери предметот за кој се гласа е споредлив и има некоја метрика. Како замислуваш тоа да биде во овој подфорум?
Љубов и секс. Двете се интимни чувства. Нема да постирам слика од кревет или па слика од рандом пар на улица кој изгледа заљубено пошо искрено ми е малце воајерски. Дали ќе гласаме кој имал најдобар секс сношти? Или кој од нас е најзаљубен? Стварно ме интересира како ти е замислата.
Јавна Соба
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
...апсолутно, имам уште експлицитни слики на плажа каде ја искажуваат својата љубов, ама прво да ја прифатите темата, ама како што гледам џабе се трудам... барем ти Рикен беше коректен :(
Па јас и сега сум...сликата е ко да гледаат дека се дави некој.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.679
Темите за натпревар во другите подфоруми имаат смисла. Се гласа за општи, опипливи работи.
Во гурманско катче кој зготвил најдобро
Во фотографија кој има најдобра слика
Во филм и тв се гласа за филмови и серии
Во музика се песни
Во сите примери предметот за кој се гласа е споредлив и има некоја метрика. Како замислуваш тоа да биде во овој подфорум?
Љубов и секс. Двете се интимни чувства. Нема да постирам слика од кревет или па слика од рандом пар на улица кој изгледа заљубено пошо искрено ми е малце воајерски. Дали ќе гласаме кој имал најдобар секс сношти? Или кој од нас е најзаљубен? Стварно ме интересира како ти е замислата.
... па прочитај ги малку коментарите на членовите во овој подфорум што значи за нив, љубов, секс...спомнуваат коса, усни, нозе? спомнуваат романтични места во парк клупа, зајдисонце? спомнуваат подарок за саканите? брачен кревет, фетиш...?
љубов кон партнер, дете, милениче, пиво, храна... тетоважи, знаци, графици на љубовни пораки?
и на крај инспирација и шанса да заживее темата?

П.С.
ај да се потсетиме, кога предложив да има можност на гласање за двајца или тројца на фотките на натпреварот, знаеш какви беа коментарите, можам да ги освежам за потсетување во секое време...сега? како се гласа во гурманско и фото натпревар?
можност за повеќе гласање? зашто да не се прифати некоја идеја зашто е дадена од мене? како што пишува Џонтра „тебе не те сакаме затоа“ ...ете тоа е проблемот, инаку Луси да отвореше сите ќе прифативте, може погрешив требаше на ЛП да и пишам и самата да отвори тема... нема врска, нека ја избрише темава, мое беше да пробам!

indexvt.jpg 5-sigurnih-znakova-da-vas-eka-ljubav-1.jpg imagesser.jpg

balkanske-djevojcice-zgrozile-javnost-maloljetnice-poziraju-polugole-i-simuliraju-seks__cad.jpg images ks.jpg

indexgt.jpg buffalo-dicken-finger-01.jpg

thumb460_72465_1seka.jpg 138626_koronavirus01-ap-emilio-morenatti_f.jpg unnamedse.jpg

20180224_111711.jpg grafitt.jpg

... не може секој да има инспирација и да даде подршка!
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
... па прочитај ги малку коментарите на членовите во овој подфорум што значи за нив, љубов, секс...спомнуваат коса, усни, нозе? спомнуваат романтични места во парк клупа, зајдисонце? спомнуваат подарок за саканите? брачен кревет, фетиш...?
љубов кон партнер, дете, милениче, пиво, храна... тетоважи, знаци, графици на љубовни пораки?
и на крај инспирација и шанса да заживее темата?
... не може секој да има инспирација и да даде подршка!
Подфорумов е љубов и секс, и мислам дека се алудира на љубов помеѓу двајца партнери, не на родителска врска, љубов кон кучето или храната. Секоја од овие категории може да се смести во соодветен подфорум.
Во овој подфорум би требало да бидат опфатени љубовни и сексуални емоции кон партнер, нешто шо јас искрено не би споделила. Секако ако планот е да се споделуваат слики сликани од самиот член, а не stock photos.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Си ја утнала модераторката.
Пробај тагни ја ко што треба, може она ќе те поддржи бар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom