Фотографии од стари Македонски куќи

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.754
Поени од реакции
7.641
Let 3

Твоите се сите од Битола нели?
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.181
Поени од реакции
3.068
Еден метар и се широки зидовите на куќава .... стара е ама се држи :)

 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.528
Поени од реакции
2.195
Тетовско село Отуње:
100_1766.JPG 100_1767.JPG 100_1782.JPG 100_1785.JPG 100_1789.JPG
--- надополнето: 8 февруари 2014 во 21:17 ---
Деновиве ќе постирам од тетовското село Вејце...
 
Последно уредено од модератор:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.578
Поени од реакции
13.593

-
за ваква куќа, кога и да е но секако ќе биде,давам стан во замена (во Скопје)
 
На врв Bottom