Фотоапарат

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.255
Поени од реакции
1.551
Еве што е проблемов, кога гледам thumbnails во фолдерот од апаратот сликата си е нормална ама кога ја отворам е ваква

де дајте помош у пм ова ми е 2 апарат шо ми се заебува вака, првиот го остаив демек ајде кој ќе дава пари за поправка али тоа беше пред година две.
Пред малце го извадив читачот и пак го стаив и сликава беше попраена и некои други беа поправени а некои пак шо беа у ред сеа не се ! :cautious: :mad:
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
331
Поени од реакции
222
Пробај фотографирај на друга мемориска картичка. Ова мене ми стои на Корумпирана ЈПЕГ фотографија.
 

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.255
Поени од реакции
1.551
Пробај фотографирај на друга мемориска картичка. Ова мене ми стои на Корумпирана ЈПЕГ фотографија.
ke probam utre i ke pisam tuka so bidnalo
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
331
Поени од реакции
222
Пробај со друга мемориска картичка, со друг УСБ кабел и ако си во можност на друг компјутер. Можно е и УСБ кабелот да не ги пренесува добро сликите. Истотака можно е и УСБ портот на компјутерот да ти е зезнат па да ти прави вакви грешки, а истотака можно е и драјверите да ти се нешто зезнати или самиот WINDOWS да прави грешки. Пробај па пиши ми што биднало.
 
На врв Bottom