Фотоапарат до 12.000 ден?

Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
610
Деновиве сакам да си купам нов фотоапарат за на одмор, можам да одделам најмногу 12.000 ден, па ако се разбира некој од фотоапарати, нека предложи најсоодветен до 12.000 ден.

Моментално имам ваков...... и не сум многу задоволен.
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
891
Поени од реакции
398
Јас пред 5 дена земав ваков sony DSC-W610

5510 денари .. само шо до сеа не сум имал прилика да префрлам слики на пц и да видам како се гледаат .. пошо како шо го земав одма и го дадов на сестра ми на одмор ..
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Јас пред 5 дена земав ваков sony DSC-W610

5510 денари .. само шо до сеа не сум имал прилика да префрлам слики на пц и да видам како се гледаат .. пошо како шо го земав одма и го дадов на сестра ми на одмор ..
Имам исти ваков го користам веќе пола година, презадоволен сум за таа цена.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.804
Одбери си што преферираш....дали да има повеќе зум....дали сакаш HD клипови,и итн....има некој мали разлики...битно е да кажеш јасно и гласно кој ти се битни сегменти!

п.с И НЕ СЕ БРЗАЈ ДА КУПУВАШ АПАРАТ ЗА НА ОДМОР АКО ВЕЌЕ ИМАШ.(оти до зимоска сигурно ке присобереш уште некој денар и ке си купиш некој стварно добар апарат за 20к)
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
255
Јас имам Никон L120 и горе долу сум задоволен, мислам дека никонот ти е вистински избор за тие пари.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
706
Мене овој ми фаќа око кај нас не знам дали го има околу 220 евра е во соседството.
Canon Powershot SX230 HS

 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.223
Поени од реакции
1.862
Мене овој ми фаќа око кај нас не знам дали го има околу 220 евра е во соседството.
Canon Powershot SX230 HS

Фотоапаратот го имам некаде околу 2 месеци и сум презадоволен, единствен проблем е положбата на блицот. Зумот е одличен и HD видеата се солидни. Единствен проблем можеби би била цената, но за casual корисник, вреди за сите пари.
 

Santiago

Cocalero
Член од
4 јуни 2012
Мислења
97
Поени од реакции
31
Kupi si NIKON !!! SONY nema osnovni efekti, imam ja H-55 ne go koristam si kupiv d-3100 sega znam deka se razlicna klasa ama sepak kupi si nekoj pomal NIKON :)))
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Ја сеа пред 2 дена зедов Никон Л810... тоа ти е исто ко Л310 само малце подобра верзија и 1000 денари поскап :P иначе многу сум задоволен од апаратот.... сега за сега
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
610
Ја сеа пред 2 дена зедов Никон Л810... тоа ти е исто ко Л310 само малце подобра верзија и 1000 денари поскап :P иначе многу сум задоволен од апаратот.... сега за сега
Од каде го купи? :)
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
494
Поени од реакции
1.455


DP2s Compact Digital Camera

World's first full color image sensor: Foveon X3® Direct Image Sensor
14.45MP
True II Image Processing engine
Focal Length 24.2mm F2.8, 35mm equivalent to 41mm
Weighs only 9.2oz and only 4.5" (W)x 2.3" (H)x 2.2" (D)
Accessories included with the camera: Li-Ion battery BP-31, battery charger BC-31, Lens Cap LCP-11, Neck Strap NS-11, soft pouch, Hot shoe cover HSC-11, Video Cable, SIGMA Photo Pro CD

 

Kajgana Shop

На врв Bottom