Формула 1 - сезона 2023

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2023?

 • Макс Ферстапен

 • Серџо Перез

 • Чарлс Леклер

 • Карлос Саинц

 • Луис Хамилтон

 • Џорџ Расел

 • Естебан Окон

 • Пјер Гасли

 • Ландо Норис

 • Оскар Пјастри

 • Валтери Ботас

 • Џоу Гуанју

 • Ленс Строл

 • Фенрадо Алонсо

 • Кевин Магнусен

 • Нико Хулкенберг

 • Ник Де Врис

 • Јуки Цунода

 • Алекс Албон

 • Логан Сарџент


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 август 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.393
Полн е самодоверба, го победи Алонсо во Алпин, е сега нема веза шо лани изгуби од Гасли на кој му беше прва сезона во истиот тој Алпин..

:icon_lol:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.010
Поени од реакции
34.587
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.162
Поени од реакции
5.328
Следна недела остануваат главните. Астон Мартин, Ферари, Мерцедес и Мекларен и последни Ред Бул. Мекларен нели го открија ливерито веќе?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.010
Поени од реакции
34.587
Следна недела остануваат главните. Астон Мартин, Ферари, Мерцедес и Мекларен и последни Ред Бул. Мекларен нели го открија ливерито веќе?
Први беа тие, само никој не сподели.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Колку би сакал Себ да го замени црниот:)icon_lol:) во Мерцедес....ама ќе чекаме до 2026 и Ауди
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.900
Поени од реакции
39.380
Хорнер бил обвинет за inappropriate, controlling behaviour. Значи не и праќал дик пик него и наредувал да работи. Кое време дојдовме значи, боже сачувај :popce:
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.162
Поени од реакции
5.328
Убаво изгледа реално, лани им беше пресветкава (glossy) зелената оваа година таман.

Порано доста дебатиравме за самите болиди, ама сеа и онака сите го пратат дизајнот на РБ а и научивме дека џабе јадење трици унапред кога она што покажат на овиде демо настани, од она што ќе искочи на тест стаза и на крај она што ќе дојде на прва трка се 3 различни болиди
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom