Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Па не би ме чудело и стварно ова да го изјави Гунтер :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Стварно бе, замисли да си Гунтер... да треба да се справуваш секој викенд со идиотите Магнусен и Роман, и после ти праат клизачи и ти го носат Мазепин. Ја да сум на негово место одма му ѕвонам на стариот Мазепин да дае еден пиштол и играм руски рулет.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
LOL ja праќав на другар сликава и сега приметив дека ставиле таг Humpty Dumpty, а баш вчера си помислив колку главата му личи на јајце :ROFLMAO:

Рака на срце, се извини за тоа што го блокираше Перез и си ја призна грешката.

 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
Па ако Гунтер не го доведеше МазеСпин ризикуваше да остане без спонзор Т.Е. без екипа, не му беше ниту него лесно иако знаеше кого става во болидот, оцени дека е помало зло Мазеспин да вози одошто да го нема Хаас на гридот.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Грожан сите нон-стоп го тролаа, откако се учука херој го направија, дури и униформа на Мерцедес облече :D
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Абе тоа што ние како навивачи си јадиме гомна (заслужено) за Грожан, човекот беше бајаги почитуван помеѓу возачите. Долго време им беше и директор на асоацијата заедно со Ветел, ако не се лажам. Е сеа, несомнено е дека голем публицитет ќе се врти околу него пар години ради несреќата, па ќе си го искористуваат вака екипи за „ добар ПР “. Очекувам и Скај или Ф1 официјално да го поканат како пундит на некоја трка па да продава муда „ колку Ф1 е безбедна “
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.750
Поени од реакции
13.970
Мене искрено Грожан ми беше еден од омилените на гридот, ама како човек, не баш и како возач. Брзина има, не е воопшто спор и тоа го има докажно многу пати уште од времето во Лотус кога собра 10 подиуми. Многу добар на квалификации, но само добар во недела. Не го бидуе човекот за wheel-to-wheel racing и тоа е тоа, џабе има солидна брзина.

Освен тоа мн ме нервираа неговите тимски радија каде што за секоја ситница цмиздреше и често кога бил во кривица знаел да го обвини другиот.

Во глобала прилично јако мидфилд дуо беа со Магнусен и мислам дека извадија максимум од Хаас-от, дури и 4ти беа како конструктори во 2018 ако не се лажам. Лани беа убедливо најкрш болид со Вилијамс па пак успеа да соберат некој поен за разлика од Расел на пример.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Пола разбрав, пола не разбрав, во секој случај интересно видео :)

 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
не почнале уште со тренинг овој излета :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom