Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Многу среќа има Хамилтон, дефинитивно само што излетува овие праат карамбул
Да не заглавеше десното тркало при промена Луси ќе излезеше пред Верстапен....
Автоматски споено мислење:

Норис е ШОФЕРИШТЕ, ќе биде светски за многу брзо, Макс уште не освоил титула а добива огромен ривал.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Да не заглавеше десното тркало при промена Луси ќе излезеше пред Верстапен....
Автоматски споено мислење:

Норис е ШОФЕРИШТЕ, ќе биде светски за многу брзо, Макс уште не освоил титула а добива огромен ривал.
Верстапен - Леклерк - Норис

Кое трио плус Сајнц, Перез и Рикиардо од позадина. Партали ќе бидне уште и Расел со Мерцедес ако им се додаде таман сме. Ми е страв само од следна година што и како ќе е. Таман имаме изедначување на болиди сите се тука некаде они мењаат правила истото секогаш се прави :/
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Ај едно „стручно“: Дали може у лига на фантази да се смени тим? У лигиве пример кај што ми е за конструктор (Мкларен) или Македонија пример, првиот тим ми е влезен по автоматизам.

Може ли да влезам со друг, или автоматски кој е креиран прв, тој влага?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.342
Наводно Волф бил многу љут на Расел што се тркал толку жустро против еден Мерцедес, и тоа што не сакал да се извини и мислел дека он е у право.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Ај едно „стручно“: Дали може у лига на фантази да се смени тим? У лигиве пример кај што ми е за конструктор (Мкларен) или Македонија пример, првиот тим ми е влезен по автоматизам.

Може ли да влезам со друг, или автоматски кој е креиран прв, тој влага?
Не мојт, мораш со првиот да тераш до крај.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Наводно Волф бил многу љут на Расел што се тркал толку жустро против еден Мерцедес, и тоа што не сакал да се извини и мислел дека он е у право.
Тоа го изјави одма после трка. Прво го цитираше Сена, ама после вика требаше да земи во предвид дека се трка против Мерцедес, демек ако беше против друг тим, потегот е ОК, ама пошто тргна против Мерецедес не чини. Кај го поебаа годинава пак да дреми во Вилијамс па уште и сеа го прават дека „работи против тимот “. Дај бог в година да не им отиде во Мерцедес, да им кидне во друг тим.
 
Член од
1 март 2021
Мислења
44
Поени од реакции
96
Верстапен - Леклерк - Норис

Кое трио плус Сајнц, Перез и Рикиардо од позадина. Партали ќе бидне уште и Расел со Мерцедес ако им се додаде таман сме. Ми е страв само од следна година што и како ќе е. Таман имаме изедначување на болиди сите се тука некаде они мењаат правила истото секогаш се прави :/
Поминат му е рокот на Рикиардо не би го ставил во иста лига со останатите според мене.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Поминат му е рокот на Рикиардо не би го ставил во иста лига со останатите според мене.
Да видиме, али да може да му е поминат рокот. Сепак ова беше втора трка во нов болид. Норис е во примат и е стварно многу добар возач.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Кога ќе добие конкурентен болид за прво место, се гледа кој до каде е. Пример Ботас...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Формула по калдрма, мора да е добар филинг :ROFLMAO:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
У сред пандемија пола град блокираа, и дозволија со болид да си играат курташак на Карлов Мост. Таму со тротинет ако те видат казна 500 евра ти лепи полиција. Али јака атракција беше :drk:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom