Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Тркачки инцидент + желба за победа и кај двајцата. Се најдоа на пола, едниов требаше да остави повеќе простор, другиов малку да се повлече. Башка и дека се во борба за титула, ја не би им дал казна, или би им дал и на двајцата што е нереално. Али сметам дека Макс ќе го јаде.
Автоматски споено мислење:

Ландо :cuc:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Нема вина кај Верстапен за овој инцидент. Му отскокна задниот дел од препреките и му се префрли целиот болид врз Хамилтон.
Сеееекако дека нема.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.408
Поени од реакции
2.750
Тркачи инцидент според мене. Тркало до тркало тротоарчето го дигна у ваздух и тоа е тоа
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
имаше вина и кај двајцата, хамилтон прво го блокираше и го истурка, после овој проба да се бутне и му шлајфуваше над глава. Двајцата треба дебела казна да јадат за овие глупости и да се научат да си даваат простор еден на друг.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Ne e ova Bottas pa da si pomines mrsulko crn. Shteta sto Max sam si ja zaeba na pocetok trkata pa posle i u box go zaebaa i na kraj se reshija megusebno vo zelbata za dokazuvanje civ kur e pogolem. Edinstvena vakva faca kako Max e samo Leclerc imaat killer instinct i ne znaat za poraz. Bottas najdobar broj 2 sofer na site vreminja definitivno kapa dole prijatele se somnevav iskreno posle ovaa sezona ama onakov pritisok ne e lesno da trpis i da vozis
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Ако се прегледа од почеток до крај, вина(придонес) има буквално кај секого, од возачи, па до тимовите во бокс. Верстапен 11.1 сек во бокс, Хамилтон 4.2 секунди. Двата бокса подолги од нормалните нивни. Да беше било кој од боксовите нормален, немаше да дојде до тоа, нивните скапани ЕГО-а и инати проработат во фул капацитет.

Најбоље, да стартуваат од бокс у Русија и двата :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom