Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    108
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.984
Поени од реакции
20.366
на Хамилтом му се дешава мелтдаун. Човекот едноставно само Макс го гледа на патеката, пробувајќи да го блокира изгуби позиции денеска.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.109
Поени од реакции
2.709
пола секунд по круг е побрз мерцедесов тука, и лесна за претицање е, реално треба прв да биде
лошо старт направи, и на меки гуми беа мекларените, фаворити се овде амг
Така изгледа, ама според Хамилтон денес ќе било "easy win" за Верстапен.

 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
458
Поени од реакции
637
Така изгледа, ама според Хамилтон денес ќе било "easy win" за Верстапен.

притисок прави, на тренинг и квалификации, мерцедеси 0.4 секунди побрзи беа, и нема можност за прилагодување многу со распоредов до спринт и практично 1 тренинг само, кој има најак мотор тука е у голема предност не е ништо 4та стартна позиција
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.286
Поени од реакции
34.206
Ke vidime kolku vreme ke izgubi so meklarenite, ne licese vcera deka tuku taka moze da gi pomine, dosta pospor bese na pravcite.

Max ke ima cista pateka da grebe napred.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.543
Поени од реакции
11.302
Auuuu Red Bul kako go preebaa Max.

Mislam, se sluchuvaat vakvi raboti ama tajmingot e...

Aiiiiiiiii
 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.578
Поени од реакции
5.606
Ќе биде интересно чиј инат ќе победи и не биде неказнет. Хамилтон не беше со пола формула пред Верстапен.
Вториов тоа брзоклетие и нетрпение, доста го чинело до сега.

Треба по една опомена, и ајт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom