Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    108

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.109
Поени од реакции
2.709
Тешка глупост е ова: еден круг не извозија, поени освојуваат. :tapp:
Сепак освојуваат само пола поени, а она што го направија на квалификациите не беше мал подвиг.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
10.056
Поени од реакции
23.433
Сепак освојуваат само пола поени, а она што го направија на квалификациите не беше мал подвиг.
Па на сите трки се возат квалификации, ама од ни едни не добиле бодови.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.984
Поени од реакции
20.366
на скај нешто спомнаа правилото е бар два круга да свртат и може да ги поделат поените и трката да се оконча
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.109
Поени од реакции
2.709
Па на сите трки се возат квалификации, ама од ни едни не добиле бодови.
Не добиваат бодови зашто добиваат место на стартен поредок, тоа им е наградата, а сега пошто немаше трка односно имаше само 4 круга под безбедносно возило наградата им е пола бодови. Има логика, според мене.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.984
Поени од реакции
20.366
сеуште не ви е јасно дека ради watch time не беше прекината трката? :icon_lol:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.338
Поени од реакции
9.205
Победа со 3 круга бе
Ама Хамилтон ѓуптин има среќа

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.449
Поени од реакции
9.756
21ви век, Формула 1, најнапредниот спорт на денешницата од технолошки аспект, чуда прават уште малце ќе почнат летечки болиди да прават. И ова им беше најдобрата солуција :) Што ќе беше страшно за утре да ја преместат, ми ја усраа омилената трка им ебам неспособните.
Автоматски споено мислење:

Победа со 3 круга бе
Ама Хамилтон ѓуптин има среќа

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Ќути он што не беше прв на пол позиција, 5 страни само за ова ќе се испишеа.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.875
Поени од реакции
9.892
Picki. Trkava beshe daleku od nevozmozna za vozenje i se sto trebashe e da se izvozat poveke krugovi za da se istera vodata. Milioni lapaat za 2 kruga pod safety car da se izvozat. Mizerija od organizacija lugeno iskisnaa za da podelat pola bodovi.Se poveke i poveke mislam deka nikogas nema da se vrati stara f1 radi toa sto moze 0.1% da izgine nekoj. Debakl se razocarav mnogu, a koa ke mi tekne deka porano mozese extra bolid u slucaj da roknes na prv krug.... eheeeee za fanovite bilo mrsh
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
458
Поени од реакции
637
Победа со 3 круга бе
Ама Хамилтон ѓуптин има среќа

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
wowow 3 бода изгуби циганот, да клекнеме сите на колено 1 минута ке ве молам за подршка за сите цигани
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.338
Поени од реакции
9.205
21ви век, Формула 1, најнапредниот спорт на денешницата од технолошки аспект, чуда прават уште малце ќе почнат летечки болиди да прават. И ова им беше најдобрата солуција :) Што ќе беше страшно за утре да ја преместат, ми ја усраа омилената трка им ебам неспособните.
Автоматски споено мислење:


Ќути он што не беше прв на пол позиција, 5 страни само за ова ќе се испишеа.
Секако е тој крив што заврна дожд и што Верстапен победи и зеде само пола бодови за 3 круга зад сејфти кар

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.338
Поени од реакции
9.205
wowow 3 бода изгуби циганот, да клекнеме сите на колено 1 минута ке ве молам за подршка за сите цигани
Нема потреба секако ќе клекнете да му се поклоните на крај на сезона на осумкратниот светски шампион

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom