Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
Дали има некои организирани тури што се иде до Турција за викендот за трката со хотел итн?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Претерувате со плачењево. Ко хамилтон сте и вие. Јасно си е правилото, сите играат според истото. Тоа што луис профитира најмногу од ова е сплет на околности. Ко македонци што скандираат ехф мафија на соминетелен аут сте.
Звучи рамноземјашки, ама верувам дека секаде каде што имаат можност успеваат да најдат начин да му помогнат на наративот за ГОАТ :)

А, тоа што е егоманијак и со глумењето денеска успеа да го сврти вниманието од првата победа на Окон не ни сакам да го коментирам. Досега немал последици, магично баш денеска му се појави долгорочната корона...
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.544

Прегледај го приврзокот 303218
Прегледај го приврзокот 303219

Изгледа работата е посериозна отколку што изгледаше.
Ич нека не вози до крај, нека си го гледа здравјето.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.942
Унгарија е една од најтешките стази за претекнување, колку и да ти е болидот спремен. Ама ај ќе го хејтаме циганот дека дошол до трето. Дечки, бидете среќни што немаше уште два круга плус, или што Алонсо не беше пројден два круга порано (затоа негова е победава на Окон). Ќе ја затворевте темата.
Иначе глупо е правилото со гориво, според мене и ако го туркаш болидот до целта треба да ти се рачуна регуларен пласманот. Се дешавало ова, али во други ери.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Унгарија е една од најтешките стази за претекнување, колку и да ти е болидот спремен. Ама ај ќе го хејтаме циганот дека дошол до трето. Дечки, бидете среќни што немаше уште два круга плус, или што Алонсо не беше пројден два круга порано (затоа негова е победава на Окон). Ќе ја затворевте темата.
Иначе глупо е правилото со гориво, според мене и ако го туркаш болидот до целта треба да ти се рачуна регуларен пласманот. Се дешавало ова, али во други ери.
Глупо не глупо по некој случај му легна нс цигото ко кец на десетка.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.871
Сум кажал и јас го мрзам Хамилтон од дното на душата, ама можеме до утре да се објаснуваме за неговиот карактер. Факт е дека е одличен возач. Вчера на моменти имаше и побрзи болиди на патеката па мака мачеа. Ајде Макс ќе го тргнеме тука затоа што возеше со оштетен болид. Да имаш толку претекнувања на стаза ко Хунгароринг не е мала работа.
Сеа што ние не го сакаме него тоа е друга работа. Ама бидете реални, ова со горивово да се случеше на Хамилтон сите ќе урлавте од радост тука. (и јас)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
Унгарија е една од најтешките стази за претекнување, колку и да ти е болидот спремен. Ама ај ќе го хејтаме циганот дека дошол до трето. Дечки, бидете среќни што немаше уште два круга плус, или што Алонсо не беше пројден два круга порано (затоа негова е победава на Окон). Ќе ја затворевте темата.
Иначе глупо е правилото со гориво, според мене и ако го туркаш болидот до целта треба да ти се рачуна регуларен пласманот. Се дешавало ова, али во други ери.
а замисли ако имаше тркава 60круга ке беше 5 место цигото


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.612
Поени од реакции
12.409
Настрана Хамилтон и Верстапен дискусиите. Види го Нандо. 40 години и мислам дека нема изгубено ни секунда од темпото што го имаше пред 10 години. Човеков да ја имаше среќата и тимот што ги имаа Шумахер и Хамилтон, кој знае со колку титули ќе беше.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
А, тоа што е егоманијак и со глумењето денеска успеа да го сврти вниманието од првата победа на Окон не ни сакам да го коментирам. Досега немал последици, магично баш денеска му се појави долгорочната корона...
Јас не верувам дека глумеше. Можда кења за тоа дека му било последица од короната, се правда или не знам што, ама мој впечаток е дека реално му се слоши. Може и на психичка база да му беше после тортурата од Алонсо. Ама го приметив на преносот одма, некои работи не може да се изглумат.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.871
Настрана Хамилтон и Верстапен дискусиите. Види го Нандо. 40 години и мислам дека нема изгубено ни секунда од темпото што го имаше пред 10 години. Човеков да ја имаше среќата и тимот што ги имаа Шумахер и Хамилтон, кој знае со колку титули ќе беше.
Немој бе вакви работи, срце ме боли...
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
96
Поени од реакции
139
ЧЕСТИТ ИЛИНДЕН

Празнично издание на Ф1 на Македонски во релаксирана атмосвера, краток коментар за феномалната трка во Унгарија во која Естебан Окон стигна то неговата прва победа во Ф1 а Луис Хамилтон ќари од несреќата на Верстапен по стартот на трката.
Целото видео на линкот подолу


 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.942
Јапонија откажана (n)
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
789
Поени од реакции
1.579
Според некој канадски медиум, Тото и Лоренс Строл се под истрага за insider trading, во врска со инвестирањето во Астон Мартин.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom