Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    96

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.404
Поени од реакции
9.652
Свиркајте го плачкото, само тоа заслужува!!!
Прекурчувате со хејтов за Хамилтон, паѓаше позиции и претицуваше болиди за да стигне до подиум. Еден од шоферите што ја правеше поинтересна тркава. Океј е да се хејта кога има простор, ама на секое негово појавување да се кења е скроз безвезе.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
262
Поени од реакции
238
Алонсо е сеуште во форма, all time great. Ѕверски му се бранеше на Хамилтон толку многу кругови што им ја обезбеди победата на Алпин и Окон. За мене Алонсо е MVP оваа трка.

Али каква несреќа го снајде Макс, втора трка по ред. Не знам што ќе биде ова, Мерцедес изгледаа многу силни тука во Хунгароринг и на квалификации. А ова е трка што историски повеќе била наклонета кон шасијата на РБ. Можно е Мерцедес да имаат подобар генерален тркачки пакет. Но, ќе видиме, има тука уште доста да се трка.

Еден месец пауза сега :(
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.725
Поени од реакции
6.444
Луда трка од Нандо гоат. Буквално со него ги возев кривините коа се бранеше од хамилтон. Легнат на лежалка на плажа таман наместен у полулежеча позиција ги фаќав свиоците. Урлав викав свашта се дешаваше. Ми се исполни душата од тркава. Штета што не издржа за подиум. Ако успееше да го помине саинц пред да ги стигне луис, мислам дека можеше да издржи до крај. Како и да е DuSATa imA ZOSto duSA dA e!!! Зрчам мераци на плажава.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.328
Поени од реакции
13.214
Прекурчувате со хејтов за Хамилтон, паѓаше позиции и претицуваше болиди за да стигне до подиум. Еден од шоферите што ја правеше поинтересна тркава. Океј е да се хејта кога има простор, ама на секое негово појавување да се кења е скроз безвезе.
Толку заслужил/е :)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.057
Поени од реакции
2.616
5 места казна на следниот старт за Ботас.

Хамилтон за малце ќе колабираше на подиум, нешто се поремети цел.


 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
371
Поени од реакции
513
ова е најциганска сезона, 300 регулации на болиди за цигани да бидат најбрзи, смешни казни, затоа мртва популарност и пропаѓа уште гледаност нека згаснат фиа и нека не замараат
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.182
Поени од реакции
9.002
@mkgunner нешо те нема денес :sramezliv:
Топ ти стои вреќата ич не ја вади, после ваква страшна доминација на Хамилтон со неа треба да спиеш :pos:
Исушете му го сите групно на Алонсо што спречи тотално мочање.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.184
Поени од реакции
18.882
Топ ти стои вреќата ич не ја вади, после ваква страшна доминација на Хамилтон со неа треба да спиеш :pos:
Исушете му го сите групно на Алонсо што спречи тотално мочање.
друже Хамилтон твој за малце не се онесвести, ваљда ради веганската диета, да јадеше мевце ќе имаше душа да прослави после.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.182
Поени од реакции
9.002
Не знам која е таа доминација Окон и Ветел во 3 пати послаби болиди да завршат пред тебе.
друже Хамилтон твој за малце не се онесвести, ваљда ради веганската диета, да јадеше мевце ќе имаше душа да прослави после.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom