Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.794
Своја сопствена трка имаа овие момци, секоја чест.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
10.318
Поени од реакции
24.665
Сум направил грешка кога ја креирав лигата, сум дозволил опција да може секој играч по 3 тима да стави, и затоа се преполнила - веќе имаше 10 тима. Јас ги тргнав моите 2, за да отстапам простор за нови играчи. Мартин и Ивана, ве молам и вие тргнете ги од К1 лигата тимовите 2 и 3. Истите можете да ги додадете во новоформираните лиги 2, 3, 4 и 5 за кои кодовите ќе ги најдете подолу.

К1 лига - caa7a04c53
К2 лига - 4bdcf9a572
К3 лига - 9f1126d4cb
К4 лига - 3b28e36076
К5 лига - f1e5ffd707

Уште еднаш, please по 1 тим во лига!
 
Член од
14 август 2010
Мислења
959
Поени од реакции
1.118
Колку што можев да прочитам му го удоволиле на Луис барањето за т.н. Верстапен клаузула со која ке може да стави вето на одлуката на екипата за ангажирање на вториот возач, арно ама склучиле договор на само 1 година така да оваа год. Ботас ионака е потврден а за догодина може нема да важи ова. Е сега може евентуално да прави проблем ако на некоја трка се јави потреба за замена на Ботас или негова замена од некоја причина како лани што имаше, може евентуално да го блокира Расел да го менува. Платата не му ја зголемиле останува истата, 40м. долари дали беше, но му удоволиле да има место на кацигата и на облеката за неколку реклами по негов избор. Оставиле можност и за продолжување на овој договор за уште 1 година ако се согласат догодина двете страни. Се насе разумен компромис постигнале.
:icon_lol:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.471
Поени од реакции
9.838
Тоа е тоа што и претпоставував дека е најголема пречка т.е. Луис да сакал повеќегодишен договор а Мерцедес да му даваат само една година. Ќе биде што ќе биде годинава али мое мислење е дека ова ќе му биде прва и последна шанса да освои рекордна 8ма титула и да биде прв во сите параметри во спортов.
Автоматски споено мислење:


Тото па вика дека немало такви работи како вето за тимски колеги и слично, нормално нема ни да кажат ако има :)

 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
15
Вето бе, ебати седумкратнио шампион, напуни ги гаќите после една трка на Расел.

Оваа сезона би требало да биде поинтересна, доста промени по тимовите, надевам се дека ќе има повеќе трки на дожд.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
306
Поени од реакции
301
Многу ме интересира ситуацијата каква ќе биде во Хас. Дали ќе се фаворизира Шумахер како име, или парите на тато Мазепин.
Интересно е да, конфликт помеѓу парите на Мазепин и Ферари кој стои позади Шумахер. Мислам дека ќе бидат оставени да се тркаат под еднакви услови али ќе видиме.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.011
Поени од реакции
12.173
Аман бе...колку и да ми е антипатичен, се надевам не е ништо сериозно и ќе биде здрав за првата трка.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.343
Поени од реакции
10.557
Nekoi kazuvaat deka ima blagi grebanici na liceto...a prvo se spomnuvaa i skršeni zabi....no izgleda pominal polesno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom