Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 август 2010
Мислења
1.155
Поени од реакции
1.375
Фан сум на Кими и Формула 1, повеќе на второто него на првото. Ако лажам и сум грешка некаде во коментариве слободно кажи, мене воопшто не ми смета да јадам гомна за Верстапен и да признам дека сум дал лоша анализа на инцидентот.
Е сега ти ако си фан на Хамилтон и не ти се допаѓа моето видување на инцидентот е друга работа, само немора вака педерски да ме окарактеризируваш како Макс фанбој.
Не мислев на тебе туку на сите со исклучок на два-тројца. Ама побрзо ќе да е ова шо напиша Билбо.
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
233
Поени од реакции
369
Jas kolku sto gi razbrav ovie srbive i hrvative od videoto kazuvaat trkacki incident vo koj vinoven e hamilton
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270

Се чудиме на ТВ колку изгледа поспоро. Барем јас не сум бил на Ф1 трка до сега.


Страшно.
Не е од формула ама горе доле ист ефект :D

На телевизија нема статични камери зашто мора спонзорите што се налепени на колите да ги покажуваат, на една-две стази има камери од доле што ги фаќа кога прелетуваат ама фалат и вакви кадри.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Океј е утупевте сите. Тркачки инцидент во кој хамилтон е крив и требаше да биде построго казнет. Од друга страна, не дека ова е нештп невидено. Милион пати имало судари и грешки, не мора хамилтон да се прави полош од хитлер лично и персонално. Big fucking deal. Влегол пребрзо во свиок. Не дека верстапен го нема правено истото.
Конечно добиваме интересна сезона. Плус алонсо си брои поенчиња секоја трка, штета што болидот е очаен.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Значи војната продолжува и надвор од патеката. Oколу 750 илјади евра штета. Што е тоа за Хамилтон, само платата му е 55 милиони, нека части една шасија како знак на добра воља :D
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.155
Поени од реакции
1.375
Задолжителното осигурување ке му ја покрие штетата на шасијата па после осигурителната куќа ке го тужат Хамилтон :cool:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Немаш време ти, те здробија

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Добро, подобро цел живот да не видам Ф1 во живо отколку да се мачам сезона по сезона како фан на Арсенал :(
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Ред Бул побарале ревизија на одлуката за пеналот на Хамилтон.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Замараат многу, вакви инциденти имало и ќе има еден куп но никогаш не се дигало толку врева.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Taka si e samo da ne slusame glupi muabeti deka hamilton ne e prljav vozac i e svetinja.Isto gomno se so Scumacher, samo britanecot e malce mnogu poveke fake za razlika od germanecot.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom