Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Несакајќи Хамилтон уклучил некој мод за кочниците во моментот кога го направи маневрот да го избегне Чеко.





It cannot be called mistake ... аха значи намерно стиснал на копчето од сожалување спрема Макс?!?!?!?

Нема поантипатична екипа од овие, го преземаа пиедесталот на најомразени од лименките.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
It cannot be called mistake ... аха значи намерно стиснал на копчето од сожалување спрема Макс?!?!?!?
Не знам што сака да каже со тоа "finger problem". Јас разбирам дека го обвинува дизајнот на воланот, дека копчето е на лошо место ставено и Сер Хамилтон без да примети го активирал со прстот :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
никакво копче не стиснал, му чадеа кочниците пред да стартува, малце фалеше да му се запалат. Сам си е крив што му блокираа после. Не може дугме да направи да му блокираат тркалата, јес да имаат сетинзи за све али такво нешто да му се деси ради некој клик не верувам.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
никакво копче не стиснал, му чадеа кочниците пред да стартува, малце фалеше да му се запалат. Сам си е крив што му блокираа после. Не може дугме да направи да му блокираат тркалата, јес да имаат сетинзи за све али такво нешто да му се деси ради некој клик не верувам.
Хаха нема врска на сите им чадеа. Нема што да веруваш или не, тоа може да се види во телеметријата дали и што стиснал. Плус на радиото одма вика "Did I have the magic on?" и механичарот му враќа "You knocked it on with the upshift"


Иначе прелиминарно, од Пирели мислат дека нешто ги скинало гумите и на Строл и на Верстапен. И на гумата на Хамилтон нашле исеченица ама издржала.

“We found a cut on the inside shoulder on the rear-left tyre used by Lewis Hamilton in the same stint [as Verstappen],” said Isola. “The cut was quite deep and big, probably 6-7cm, but not cutting the construction, so the tyre was still in one piece, just with this cut. And when there was the red flag and Lewis and came to the pit lane and changed the set of tyres, we were able to find the cut in the tyre.”

 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
На страна трката која беше прав трилер до последен круг мене искрено овие коментатори од Спорт Клуб ми се едно огромно разочарување.
Не верував дека ќе го пишам ова ама Табак и Влатко за овие се класа.

Хамилтон го држат 4 секунди во пит и со тоа веројатно ја губи трката, овие никаде ги нема.
Потоа кога влезе Чеко во пит и излезе пред Хамилтон капираат што се случило ...

Тензија е мисловна именка за нив, мислиш коментираат погреб. Единствено што СК има ХД слика иако денес кај мене сликата на секои 30 секунди се успоруваше (што е можно и да беше до операторот).

И да, Хамилтон плачкото на тимското радио после трката имаше глас на третооделенец после родителска на која неговите дознале за 2-ката по математика која ја криел.
Минатата трка во Монако некако беше премногу силен во обвинување на екипата а денес со сопствена дебилна грешка после големата филозофска мисла која ја кажа прокоцка сигурни 18 поени.
Ете затоа никогаш нема да го има респектот од јавноста иако веројатно ќе биде најуспешен возач во историјата.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
За малце ќе отидеше масата :D

 
Член од
1 март 2021
Мислења
44
Поени од реакции
96
Јас мислам дека гледаме слична ситуација со Хамилтон како што беше Фетел пред 3 години. Вакви грешки и слаб перформанс тука, Имола и во Монако каде што го кривеше тимот не сум видел. Баш во година кога има по сериозна конкуренција паѓа, каква случајност. :)

Ботас незнам што правеше цела трка? Мислам се спрема за ДТМ да вози. https://twitter.com/SouthBearYT/status/1401530524569591809?s=19
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ботас незнам што правеше цела трка? Мислам се спрема за ДТМ да вози. https://twitter.com/SouthBearYT/status/1401530524569591809?s=19
Ботас во интервјуто после трката кажа дека болидот има проблеми со загревање на гумите и дека после SC рестартот бил "sitting duck".



А ова го видовте ли :ROFLMAO:

 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
96
Поени од реакции
139
Луда и непредвидлива завршница на трката за ГН на Азербеџан во Баку и целосно (не)очекуван подиум.

 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Кој има можност нека гледа на Sky Sports F1, српските коментатори се дно дна.
Српските се топ овој СК што ние го гледаме се хрвати, искрено и јас сум страшно разочаран од непознавање на работите у Ф1 а ставени се да коментираат. Верувам 3ца од тука да се собереме многу попрофесионално ќе го водиме преносот.

Sky сеа за сеа останува топ при преноси, кој гледал германски RTL и тие беа топ за оние што ги разбираат рамо до рамо со Sky, се останато е боранија
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom