Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    96
Член од
14 август 2010
Мислења
928
Поени од реакции
1.081
Разумен компромис е да ги викаме Ферстапен и Ветел, и Фолкот да биде сит ама и оФците сите на број :icon_lol:
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.090
Поени од реакции
2.661
Според некои гласини сега испаѓа дека Хамилтон сака да додаде клаузула во новиот договор според која секој нов тимски колега ќе мора да биде одобрен од него. Наводно тоа го барал зашто не сакал да го земат Расел.Исто така поради негативните коментари Alpine прават редизајн, и како што кажав:
Очекував да има повеќе тркачко сина.
Во добра насока оди :)

Screenshot 2021-01-22 101458.jpg
 
Член од
2 ноември 2015
Мислења
134
Поени од реакции
27
:facepalm:
Јас зборувам за транскипција, тој ми збори за превод. Па кој преведува бе? :pos:Статистикава од кај ја извади? Да не направи попис на населението?

ОК, ај, толку. Имаше една мудра изрека на времето: не ги храни троловите. Сум ја подзаборавил.
Работата е што не прифаќаш да слушнеш поинакво мислење од твоето.

Не ми одговори, пред 43 години како било?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.479
Поени од реакции
19.463
Злате треба да научиш да прифаќаш туѓо мислење. Аргументот на дечкото е на место.
Автоматски споено мислење:

иначе не знам зошто Мерцедес се натега со Хамилтон, типчето има 36 години и не е во цутот на младоста, на друга страна го има Расел кој би возел за помала плата и е улра талентиран возач.
 
Последно уредено:

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.090
Поени од реакции
2.661


Себастијан фраерски доаѓа на новото работно место.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
270
Поени од реакции
253
Па има поента Рон хаха. Хамилтон им е маркетиншки исплатлив и секако најдобар на гридот, али Расел може да се покаже како достојна замена ако му се даде болид и да освои титула. Покажа страшен потенцијал првата трка.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.886
Поени од реакции
11.809
Член од
29 септември 2013
Мислења
608
Поени од реакции
1.066
Можно е трансплантација на коса да прави, ќе видиме. :(
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.090
Поени од реакции
2.661
Па нормално дека прави трансплантација, да не мислите од имиџ се скастрил вака :ROFLMAO: Само он е што би рекле down to earth и не се замара многу да го прави тоа во тајност, за разлика од Хамилтон кој и ден денес не признава дека пресадил а беше поќељав од Фетел.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
270
Поени од реакции
253
Фетел ама воопшто не се замара со јавен имиџ. Иначе штета, од сите нервози со Ферари цела коса му паднала :place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom