Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Едно време имаше Картекијан и Шандок(whatever), вие за некој другиве сте се фатиле.

п.с. Вториов сеа е „експерт“ на СС :D
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Saudi Aramco е главен спонзор на F1, буквално сегде во секое ќоше им го гледавме логото, сега вие за овој се засекиравте?
Мото спортот е глобален, а човеков 14 пати бил регионален рели шампион, да видиме како ќе се покаже. Па и да внесе некој арап, па што, како може Мазепин, Сироткин, Строл, овој сега кинезов Жу или како и да се вика, па зошто да не може некој Нури или Абдул?
Преку тасета, јас тогаш и нема да ги памтам сегашниве возачи, се' ќе ми биде ново:D
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Нели имаше гласини дека Арапите сакаат да ја купат Формула 1 од Liberty Media?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.240
Абе прати некој дешавки од после сезонски тестирања што се дешава?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.634
Поени од реакции
38.809
Абе прати некој дешавки од после сезонски тестирања што се дешава?
Нема да има пред нова година ништо, во абу даби недела после трката ги тестираа новите 18 инчни гуми само.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Secret Santa дешавка имало во Абу Даби, само еден лик не учествувал. Guess who :icon_lol:
Нека ме поправи некој што редовно ги следи овие ако грешам, ама мислам дека Хамилтон и на минатиот Secret Santa не учествуваше, а имаше и некои други игри кај што не учествуваше, не му е прв пат.

Исто така ги отследил сите на Инстаграм, сега му стои 0 following, а и нема ништо постирано 2 недели, последен пост му е од квалификациите. Екелстон мисли дека ќе си оди од F1. Шокиран и истраумиран :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom