Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 септември 2013
Мислења
789
Поени од реакции
1.579
Иначе типов што е CEO на Rich Energy најави камбек во Ф1, ама сеа пошо не му е на Вилијамс спонзор ниту па на ниеден од тимовиве што направија reveal, останува уште Ферари :facepalm: :pos::pos::pos:
Rich Energy Scuderia Ferrari WinLess
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.560
Поени од реакции
38.682
Многу basic делува болидов на Вилијамс, не се потрудиле ни да ископираат нешто од другиве тимови. Како очекуваат спонзори да добијата така не знам.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.130
Поени од реакции
5.239
Хакерски напад или не ова е новиот Вилијамс Ф1

Подобро да го задржеа дизајнот од лани со додадени жолти нијанси, вака сакам кажам не знам речам ми е болидов. Како да не може да се пронајде себе си што сака да е. Првата половина до кокпитот ми се свиѓа после кај моторот шаренилото ми е тапа, како 2ца различни луѓе да го дизајнирале болидов
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.560
Поени од реакции
38.682
може имале некоја расправија, им наброил се по список и си заминал
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
96
Поени од реакции
139
Конечно новиот болид на Ферари презентиран на јавноста, целото видео + коментар можете да го погледнете на линкот подолу


 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.130
Поени од реакции
5.239
Аеродинамички изгледа лудо, многу детали многу елементи е сеа колку ефективни тоа е друго прашање.

Ливерито мех онака, ништо неочекувано ама како да ги мрзело да се замараат

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
96
Поени од реакции
139
Аеродинамички изгледа лудо, многу детали многу елементи е сеа колку ефективни тоа е друго прашање.

Ливерито мех онака, ништо неочекувано ама како да ги мрзело да се замараат

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Мене она зеленото лого на Mission Winnow ми е некако чудно, другото горе доле е класика Ферари
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom