Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Може ли некој накратко да ми објасни како функционира ова Ф1 фантази, сакам и јас да играм сезонава. :D
Праиш тимови, како опција имаш да склопиш 3 тима. Имаш 100 поена (100 милиони односно 300 за 3 тима) со кој треба да ги искористиш за да склопиш тим од 5 возачи и плус конструктор. Секој си вреди одреден број на поени (пари) и со тоа го менаџираш буџетот за да склопиш топ тим.

Поени добиваш од позиција, претекнување, освајања, подиум, претркувања итн итн итн. Губиш и ако падне позиција некој шофер, не ја заврши трката итн итн итн.

Се натпреваруваш и најдобрите ќе добијат награди од Ф1 (опрема, карта .... ).

По одредени трки можеш да мењаш играч, и да стаиш еден фаворит кој ќе носи дупло поени. Еве го мојов како го склопив.

Screenshot_3.png
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Не гледам доволно драстични промени за Мерцедес да биде сменет од тронот. Ферари развиваат сосема нов концепт на погонска единица и не верувам дека ќе биде до толку конкурентен за оваа сезона. Ќе постават само основа за иднина. Ред Бул единствено ако извадат некој ас од ракавот во аеродинамика, али тешко според мене.

Кој остануваат други што би конкурирале за титула? Мекларен? Тешко.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Е ова веќе личи на нешто, едноставна промена а драстично подобар изглед (y)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.816
Поени од реакции
10.957
Мене сивиот Мерцедес повеќе ми фаќаше око од црниот. Црвенава боја ми е непотребна некако, моментот позади со ѕвездите беше многу пофраерски него ли ова AMG сега што го убациле. Едноставно сребрената боја е симбол за Мерцедес. Сивиот болид со црвената 44ка на Хамилтон мене би беше најфаца.
Мада ипак изгледа моќно машинава и вака.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.768
Поени од реакции
14.041
Реново одлично, vive la France :oeoeoe:

Мерцедесов 10/10 од предното крило до air intake-от, ама задниов дел со АМГ АМГ АМГ и црвени бројки на сиво им е ужас. Многу подобро изгледаше со ѕвездите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom