Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.794
Имало неконзистентни сигнали во врска со жолтото знаме, ама Верстапен и Ботас сепак виделе дека Гасли има проблем и е бавен и требале да успорат а не го направиле тоа, за разлика од Саинц кој пред крајот успорил и затоа не е казнет, а овие двајцава попија казни и сега ќе биде лесна победа за Хамилтон. Освен ако Гасли или Алонсо не направат некој јак потег на старт.
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
54
Поени од реакции
75
Да не има некој инфо шо се случи со тестирањето на задното крило на црниот? Вчера читав дека се прават дополнителни тестови од фиа.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.907
Поени од реакции
7.289
Имало неконзистентни сигнали во врска со жолтото знаме, ама Верстапен и Ботас сепак виделе дека Гасли има проблем и е бавен и требале да успорат а не го направиле тоа, за разлика од Саинц кој пред крајот успорил и затоа не е казнет, а овие двајцава попија казни и сега ќе биде лесна победа за Хамилтон. Освен ако Гасли или Алонсо не направат некој јак потег на старт.
Со таа брзина секако цигото ке дојдеше до лесна победа, борбата на Макс е да губи што помалку поени


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.610
Поени од реакции
5.646
Бокс Бокс бокс, ќе ја завршиме трката.

Ботас е во бокс? Не менува гуми, нешто се случува....


Аматеризам до даска...... Ни слушаат, ни гледаат. :tapp:Алонсо :bravobe: :bravobe:
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.396
Поени од реакции
9.340
Значи среќа овој циганов, жолто знаме на два круга пред крај му извадија, а и Ботас му помагаше цела трка, цела кариера на среќа победува


Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.893
Поени од реакции
9.960
Kanye crniot kaj si sea da me citiras deka brazil ne beshe najbitna za momentumot ?

Da izdrzea redbul u brazil ke beshe kraj. Vaka se nadevam na schumacher poteg od verstapen na poslednata trka za prva titula.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.396
Поени од реакции
9.340
Дали имате некоја страна каде што ги објавуваат цели трки после завршувањето? Не сум дома нема да мам да ја снимам а баш во 15 сум зафатен.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.473
Поени од реакции
9.844
Математиката е јасна, Хамилтон мора да победи на последните две трки, на Макс доволно му е и една победа.
Автоматски споено мислење:

Kanye crniot kaj si sea da me citiras deka brazil ne beshe najbitna za momentumot ?

Da izdrzea redbul u brazil ke beshe kraj. Vaka se nadevam na schumacher poteg od verstapen na poslednata trka za prva titula.
Не проаѓаат веќе тие работи :) Ќе биде санкционирано секако.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.228
Поени од реакции
22.198
Макс мора да победи бар на една трка, а ако Мерцедес продолжат вака не верувам дека тоа ќе биде возможно. Дали е регуларен болидот или не, нема да коментирам дур не искочи таа истрага. Во моментов Мерцедесот има поголема брзина. Шанса гледам само ако Макс се квалификува на една од двете трки прв, па да прават некои тактики со Перез да го брани.

Алонсо, после факинг 7 години. :cuc:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.012
Поени од реакции
12.174
Nema so da se kaze za trkava nesto posebno osven deka bese najBottas trka ever. PoBottas od ova amin.

Bravo i za Nando, zasluzi covekot barem eden podium posle site maki so gi vide so kanta bolidi poslednive 6-7 godini.
Se nadevam Reno ke mu dadat bolid so ke se bori za pobedi sledna sezona.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom