Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    96
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.017
Поени од реакции
21.150
Што кого? Кого го сакам? Се знае: Алонсо! :cool:

+од "новите" дечки: Норис и Леклер, а од постарите и Дани Рикардо.
Не знам зошто ми се вртеше во глава дека Леклер и Макс ти се фаворити, за Алонсо нема потреба да се објаснуваме јасно е :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.870
Поени од реакции
22.763
Не знам зошто ми се вртеше во глава дека Леклер и Макс ти се фаворити, за Алонсо нема потреба да се објаснуваме јасно е :D
Не бе, каков црни Макс. Па јас нели до таму отидов што мислев дека Чеко ќе биде подобар од него годинава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom