Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    96
Член од
29 септември 2013
Мислења
608
Поени од реакции
1.066
РундаГНСтазаДатум
1АвстралијаАлберт Парк19-21 март
2БахреинБахреин26-28 март
3КинаШангај9-11 април
4??????23-25 април
5ШпанијаКаталуња7-9 мај
6МонакоМонако20-23 мај
7АзербејџанБаку4-6 јуни
8КанадаЖил Вилнев11-13 јуни
9ФранцијаПол Рикард25-27 јуни
10АвстријаРед Бул Ринг2-4 јули
11Велика БританијаСилверстоун16-18 јули
12УнгаријаХунгароринг30 јули- 1 август
13БелгијаСпа Франкоршампс27-29 август
14ХоландијаЗандворт3-5 септември
15ИталијаМонца10-12 септември
16РусијаСочи24-26 септември
17СингапурСингапур1-3 октомври
18ЈапонијаСузука8-10 октомври
19САДКОТА22-24 октомври
20МексикоЕрманос Родригез29-31 октомври
21БразилИнтерлагос12-14 ноември
22Саудиска АрабијаЏеда26-28 ноември
23Абу ДабиЈас Марина 3-5 декември
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
270
Поени од реакции
253
Штета што сепак нема Виетнам (Ханои) да го направи своето деби и оваа сезона, изгледаше како интересна и помалце откачена тркачка патека. Ај можеби следна сезона.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
270
Поени од реакции
253
Алонсо ќе биде и тимски шеф и прв тркач во Рено со Бриаторе советник :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.750
Поени од реакции
8.223
Се знае ќе се навива за Алонсо. Очекувам по некој подиум па зошто да не и некоја победа. ;)

А во анкетата гласав за Макс. Нека го сруши таму Хамилтон.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.022
Поени од реакции
21.181
Ради Алонсо имам шпанско знаме, привезок за клучеви Рено (никад не сум имал Рено), и време е да купам kimoa блузон и капче со број 14 во плаво - жолта варијанта. Јебеш ти Шумахер коа Алонсо is back. Ќе замарам на темава цела сезона со него :D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.087
Поени од реакции
2.654
Чекајте сега, гласаме по желба кој ни е омилен или типуваме кој ќе земе титула? Ако е првото тогаш треба да биде "Кој сакате да биде шампион во Формула 1 за 2021"
И ставете да нема пишманење, што е тоа доле "Промени глас" :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.976
Поени од реакции
38.505
Кога треба да излезе Сезона 3 од Drive to Survive на Нетфликс?
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
608
Поени од реакции
1.066
Чекајте сега, гласаме по желба кој ни е омилен или типуваме кој ќе земе титула? Ако е првото тогаш треба да биде "Кој сакате да биде шампион во Формула 1 за 2021"
И ставете да нема пишманење, што е тоа доле "Промени глас" :D
неее, туку сите си се надеваме! :pos:
Автоматски споено мислење:

Кога треба да излезе Сезона 3 од Drive to Survive на Нетфликс?
најверојатно март...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.087
Поени од реакции
2.654
Сезона 3 мислам ќе биде најјака од сите до сега.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.226
Поени од реакции
2.196
Гласав за Хамилтон бидејќи не го видов Алонсо :icon_lol: Среќа па има поправи глас. Многу јак тим ќе се Рено годинава со Алонсо и Окон во тим, едниот 40тина другиот 20тина години. Ферари згрешија со Фетел и тешко сезонава и второ место да изборат според мене.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.879
Поени од реакции
22.790
Ферари згрешија со Фетел и тешко сезонава и второ место да изборат според мене.
Ма какво второ. Тие шестото ако не го изгубат ќе биде успех. Ама тоа не дека згрешиле со Фетел, секако тој не им донесе многу во 2020.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom