Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    89
Член од
29 септември 2013
Мислења
785
Поени од реакции
1.558
Да, еве само што видов и јас

Автоматски споено мислење:

Да, еве само што видов и јас

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Сега може тропам глупости, и може тоа нема да е никаков проблем, ама ако во петок (утре) се дознае кој ќе биде замената, ќе имаат ли доволно време да сместат некого во кокпитчето на Перез? Он е џуџе, метар и 73, а Нико колку што гледам метар и 84. Или е е тоа така тешко да се подеси набрзинка? Исто и Естебан Гутиерез е метар и 80.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Сега може тропам глупости, и може тоа нема да е никаков проблем, ама ако во петок (утре) се дознае кој ќе биде замената, ќе имаат ли доволно време да сместат некого во кокпитчето на Перез? Он е џуџе, метар и 73, а Нико колку што гледам метар и 84. Или е е тоа така тешко да се подеси набрзинка? Исто и Естебан Гутиерез е метар и 80.
Скоро глеав некое видео од 2001/2002 кај што Баричело мораше да вози во друг болид пошто се изврте на загревање. За помалку од пола саат, кола што беше спремна за Шумахер, успеаа да ја сетираат за него, така да, ваљда би требало да е лесно изводливо.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Скоро глеав некое видео од 2001/2002 кај што Баричело мораше да вози во друг болид пошто се изврте на загревање. За помалку од пола саат, кола што беше спремна за Шумахер, успеаа да ја сетираат за него, така да, ваљда би требало да е лесно изводливо.
Ама Баричело и Шумахер се тука негде: 172 и 174 cm. 2 cm. разлика. Овие се 11 cm, и тоа Хулкенберг е повисокиот, значи ќе треба да го шират. Плус, ми текнува Марк Вебер на времето, што беше 184 cm, исто ко Хулкенберг, колку проблеми имаше со влегување во кокпитот специјално дизајниран за него, а не па во случајов... Не знам, реков, може е само мачкина кашлица, а мене ми изгледа комплицирано.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Сега ако не биде на подиум, нека се откаже сам, како што се откажаа од него за сезонава :D
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
233
Поени од реакции
369
Ако ги гледаше некој тренинзите вчера реално сите имаа проблеми со топлото време и силниот ветер така да резултатите се далеку од реални. Денес и утре се очекува поладно време така да ништо не значи вчерашниот ден
 

Kajgana Shop

На врв Bottom