Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    89
Член од
27 јуни 2020
Мислења
96
Поени од реакции
139
Ферари се за комплетен ремонт, инаку релативно тивка трка со добар дуел помеѓу Рено, РП и Мекларен... и каков фото финиш за Норис!!! Браво уште еднаш, целиот мој осврт за денешната трка во видеото подолу

 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
И на најдобрите им се случува да згрешат, јбг.. Ист потег како Фетел минатата недела..

Браво за Твич стримерот Ландо, детето е ѕвер :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Не можат сега, преокупирани се со талентот Леклерк:facepalm:
Секому може да му се деси не е дека Леклер не е одличен шофер, неискуство е во прашање

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.373
Како што пишав,дугачко време пасивно следев Ф1.Јас го знам само 2 трки,и засега можам да го кажам тоа.
По мое мислење Строл е еден од најнеталентираните возачи не само во денешно време, туку кога било, откако следам F1, а следам од 1995. Да го немаше Строл татичко, којзнае дали ќе возеше картинг во Волково. Сега така му се поклопиле коцките, може си видел некое претекнување, или што знам што, па си добил таков впечаток, но верувај, болидот на Рејсинг Поинт во моментов и не е баш за фрлање, па така, што и да било, најверојатно не било до Строл.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
По мое мислење Строл е еден од најнеталентираните возачи не само во денешно време, туку кога било, откако следам F1, а следам од 1995. Да го немаше Строл татичко, којзнае дали ќе возеше картинг во Волково. Сега така му се поклопиле коцките, може си видел некое претекнување, или што знам што, па си добил таков впечаток, но верувај, болидот на Рејсинг Поинт во моментов и не е баш за фрлање, па така, што и да било, најверојатно не било до Строл.
може и да е така не велам не,ама јас не ги познавам 50%од новиве шофери,така да сеа градам мислење,ќе видиме
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Строл е подобар отколку шо беше на почетокот, освен тоа ми се допаѓа шо не прави срања тоес ретко да е вклучен во инциденти, вероватно затоа што не мора да се бори за местото во тимот па како и да извози нема да го шутнат, не е некој талент се согласувам ама пак од друга страна шо е подобар Грожан на пример? според мене Строл е подобар од Грожан.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.373
може и да е така не велам не,ама јас не ги познавам 50%од новиве шофери,така да сеа градам мислење,ќе видиме
Строл возеше во Вилијамс 2 сезони, ако не се лажам, на крајот на 2018 му истече договорот, а Вилијамс уште во октомври прво најавија дека во 2019 потишале со тогашниот шампион од F2, Џорџ Расел, а подоцна го најавија и враќањето на Роберт Кубица како втор возач. Ленс Строл остана слободен возач, и веројатно немаше да вози никаде, ама во 2018 британски конзорциум воден од татко му, канадски бизнисмен Лоренс Строл, го купи тимот Форс Индија, и го прекрстија во Рејсинг Поинт за 2019. И нормално, татица му даде воланче на неговото синче.

Хинт за возачите: прати ги Ландо Норис, Шарл Леклер(к), Карлос Сајнц, Макс Верстапен, па и Александер Албон и Џорџ Расел - тие се иднината на F1. Даниел Рикардо, исто, ама тој е веќе нешто ко на граница меѓу новите и ветераните.
Автоматски споено мислење:

Строл е подобар отколку шо беше на почетокот, освен тоа ми се допаѓа шо не прави срања тоес ретко да е вклучен во инциденти, вероватно затоа што не мора да се бори за местото во тимот па како и да извози нема да го шутнат, не е некој талент се согласувам ама пак од друга страна шо е подобар Грожан на пример? според мене Строл е подобар од Грожан.
За стабилност се согласувам. Секогаш беше таков. Една сезона во Вилијамс имаше само 2 незавршени трки. Гросжан е исто еден од најлошите, ever. Го делат последното место со Строл. :D
 
Последно уредено:

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156

Kajgana Shop

На врв Bottom