Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    89

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
UPDATE: Romain has some minor burns on his hands and ankles but otherwise he is ok. He is with the doctors just now.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Ауууу, каква трка.....

И овој претера, сакаше да врти ептен „внатрешно“, иако беше позади. :cautious:
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Срце ми застана кога ја видов експлозијата у пичку матер, многу ѕвезди му се наклонија на Роман за да искочи скоро неповреден од инцидентов.

Тркава и не беше толку лоша во глобала имаше доста претекнувања и борба за позиции посебно од 4то па надоле.
Знам дека беа помеките компоненти и се очекуваше поголема деградација на пневматиците, ама пак ме изненади колку малку издржа тврдата гума. Единствено Гасли успеа да извади добар резултат со нив иако имаше малку среќа со safety car на крајот.
А Ботас како ли само успеа двапати да дупне гума алал да му е :pos:
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ко на филм беше упм, па тоа што не покажуваа што се случува ја правеше атмосферата уште понапната. Некако ми олесни кога го покажаа жив и здрав како седи во безбедносното возило, сите дома мислевме изгоре заедно со болидот.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
789
Поени од реакции
1.580
Ух добро е
Автоматски споено мислење:

:place::place:
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139

Буквално излезе од болид што гореше а помина само со изгореници на двете дланки,колку се напреднати во однос на заштита на возачите.
Браво (y)
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270


Буквално излезе од болид што гореше а помина само со изгореници на двете дланки,колку се напреднати во однос на заштита на возачите.
Браво (y)
Да беше пред 2-3 години ова кога немаше заштитен обрач немаше да преживее.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
789
Поени од реакции
1.580

И сега на вестите на Телма, вика тој презентерот Себастијан Гросжан***
Барем нека си прогуглаат кој и шо е Себастијан Гросжан, а кој е Роман Грожан
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028

И сега на вестите на Телма, вика тој презентерот Себастијан Гросжан***
Барем нека си прогуглаат кој и шо е Себастијан Гросжан, а кој е Роман Грожан
Тешки аматери се нашиве новинари па не ме изненадуваат вакви работи.

Иначе, Табак и ВлаДко на кои им е работа да коментираат Ф1 страшно многу ме нервираат колку се изгубени во преносот. Имаат навистина добро познавање на спортот, информирани се за многу работи и тука не им замерувам ама многу се изгубени кога коментираат.
Еве од прееска грешки што ми останаа во сеќавање
- Режијата го следи Ботас добри 20-30 секунди, а они викаат еве го Окон го напаѓа...Саинц ваљда нз
- Албон/Макс ги помешаа во бокс мислам двапати иако пред да влезат во пит ги следеше камера + нивно име доле десно
- Перез му чади моторот веќе пола минута и го поминува Вилијамс, овие викаат Чеко без проблем ќе заврши трето за после да се изненадени кога се паркираше :pos:

Секој викенд вака се губат
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
Во фудбалски жаргон ф1 ја следат на резултати ком. Имаат пристап до лајв тајмингот и таму се губат изгледа, друго објаснување не гледам.
Моментот кога Перез чадеше и беше претекнуван тие викаат добро е што ќе има подиум.

Искрено би плаќал претплата само да гледам ф1 со добар квалитет и коментатори како тие србите мотори што коментираат. Ниту еден детал не промашуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom