Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    89
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.069
Поени од реакции
6.012
Ако има дефиниција за вгаз праено човечко битие тогаш дефинитивно е Хамилтон.

Можеш и како Дан Билзериан да се родиш, но ова е некое невозможно ниво.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.994
Поени од реакции
21.031
Да не звучам грубо ама време е и Хамилтон да иде на скијање малце. :D Ич не можам да поднесам такви ликови исти кур ко Шумахер ми е. Цел живот среќа ги прати, други возат за нив, плачат цело време... џабе си добар возач коа карактерно си пичка. Не постои трка да не се пожали дека сејфти карот му е многу спор, или на некоја одлука што не му е во полза.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.182
Поени од реакции
9.002
:pos: :pos: колку напатени имало еј, ако 3 круга возеше со 10% гума на предно лево тркало среќа имал :pos:
БУШИИИИИИ БРЕЕЕЕЕЕЕ!!!

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.862
Поени од реакции
9.859
Leclerc vtor podium so burago kolicka ferrari. Vettel neka faka patot odamna i trebashe samo sea vleze vo uloga na zrtva poso ne mu go prodolzija dogovorot. Se poveke sum siguren deka Alonso da bese 2017 i 2018 ke osvoese edna od niv
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.404
Поени од реакции
9.652
Не ми е јасно како се е толку исто кај Мерцедесиве. И кога им се случуваат срања идентични срања им се случуваат во исто време. Програмирани.
Инаку кога ти бега Хамилтон со Мерцедесот 25 секунди, најмногу што можеш да направиш е да влезеш да смениш гуми и да бркаш поен плус со најбрз круг. Нема што да се полемизира тука многу, што би било кад би било муабети.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.131
Поени од реакции
11.255
@mkgunner Ботас и Сајнц половина трка ја возеа низ „валкан воздух“ што повеќе им ги троши гумите. Хамилтон од тој аспект имаше „полесна“ работа што пред себе немаше никој. Не се пали одма, чиста среќа беше ова и сам си го кажа тоа црнецот.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
22.515
Да не звучам грубо ама време е и Хамилтон да иде на скијање малце. :D Ич не можам да поднесам такви ликови исти кур ко Шумахер ми е. Цел живот среќа ги прати, други возат за нив, плачат цело време... џабе си добар возач коа карактерно си пичка. Не постои трка да не се пожали дека сејфти карот му е многу спор, или на некоја одлука што не му е во полза.
+1
Истото, ама потполно истото го мислам. И Шумахер беше потполно истото гомно, затоа го мразев.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.182
Поени од реакции
9.002
@mkgunner Ботас и Сајнц половина трка ја возеа низ „валкан воздух“ што повеќе им ги троши гумите. Хамилтон од тој аспект имаше „полесна“ работа што пред себе немаше никој. Не се пали одма, чиста среќа беше ова и сам си го кажа тоа црнецот.
Абе среќко сите титули на среќа, ја незнам што го чуваат во Мерцедес

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.404
Поени од реакции
9.652
Да не звучам грубо ама време е и Хамилтон да иде на скијање малце. :D Ич не можам да поднесам такви ликови исти кур ко Шумахер ми е. Цел живот среќа ги прати, други возат за нив, плачат цело време... џабе си добар возач коа карактерно си пичка. Не постои трка да не се пожали дека сејфти карот му е многу спор, или на некоја одлука што не му е во полза.
Делумно си во право. Кај болдираниот дел завршува споредбата. Хамилтон неколку сезони се бореше со неговите тимски колеги за титула, две титули и има изгубено во тие ситуации. Бркање со тимскиот колега е нешто што во времето на Шумахер беше само фантазија.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
926
Поени од реакции
1.079
Шо би било кога би било, а шо ако Верстапен не влезеше во бокс и наместо да победи и него му се десеше истото, не беше тоа случајно кога и на Саинц и Ботас и Луис наебаа. Тоа е.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.131
Поени од реакции
11.255
Абе среќко сите титули на среќа, ја незнам што го чуваат во Мерцедес

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Кај спомнав титули ?
Што е тешко да признаеш дека победил трка на среќа ?
Мое мислење е дека сите ( освен првата ) му се комплетно заслужени, што не го менува фактот што на оваа имаше среќа, исто како во Бразил 2008.
Сеа ? Полесно ти е да прифатиш критика на богот твој ?
 
Член од
14 август 2010
Мислења
926
Поени од реакции
1.079
Среќата храбрите ги прати, најдобар е дефинитивно колку и да го мразиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom