Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    82
Член од
29 септември 2013
Мислења
433
Поени од реакции
649
Тркава тапа, ама последниве 5 минути лудило
Автоматски споено мислење:

 

Attachments

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.104
Поени од реакции
10.654
Што беше ова со гумиве?
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.307
Поени од реакции
27.756
Morase li verstapen da menuva na krajot ?
Da ne menjase glatko prv ke zavrsese ...
 
Член од
14 август 2010
Мислења
786
Поени од реакции
857
Ако не влезеше Макс беспотребно 1 круг пред крај во бокс ке победеше
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.190
Поени од реакции
5.136
Не мора да знаеш, едноставно нема да се лакомиш за тој 1 поен од најбрз круг.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.394
Поени од реакции
18.378
Аи, аи, аи, последниве 5 минути ко одлучувачки ракометен натпревар на Вардар. :pos:

Хамилтон има среќа во газот. Ах, да завршеше ко Сајнц, ќе честев!
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.243
Поени од реакции
16.502
Ау каков финиш :D Доста добра трка, ама реално Мерцедесиве се скроз друга категорија, сами со себе се натпреваруваат. Ако ги тргнеме нив на страна другите се доста изедначени. Мекларен добри, Рејсинг Поинт добри, Рено подобрени од лани, Ферари место да ги стигнат Мерцедес, паднаа под РБ и со нив немаат никаква шанса. А, Ландо се повеќе ми прави кејф со стилот на возење, дури повеќе и од Леклерк сезонава...

Да сум на местото на Гунтер ќе извршам самоубиство инстантно. Како има живци да ги трпи двајцана толку сезони ја не знам, би ги тепал после секоја трка.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
8.117
На пола стаза е БОтас, овие викаат што прави, зошто не влага? Дајте бе малце посериозно, гледајте кај се наоѓа. До толку ли не ги научија стазиве?

Се попаливме двајцата непотребно..... :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Хамилтон.......:vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:.
Каков среќен човек е овој, не е возможно.....
Хахахахахах како бе само тој е среќен зошто ботас успеа 2 круга претходно да ја соголи? :pos:
ШОФЕРИШТЕ!!!

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
На врв Bottom