Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    82
Член од
30 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
153
Не дека е лош втор возач Албон, туку ретко има шанса да му помогне зато што е најчесто далеку од Макс во трка, Гасли исто. Е Рикиардо беше (или би бил) лош втор возач на Верстапен, тој секогаш беше тука негде околу него ама не го тинтраше.
Вчера имаше видео на F1 каналов на YT, споредба на Макс и Албон, Макс беше побрз од него на медиум гуми во сите 3 сектора, а Албон на софт, ама го избришале видеото :D:D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.819
Вчера имаше видео на F1 каналов на YT, споредба на Макс и Албон, Макс беше побрз од него на медиум гуми во сите 3 сектора, а Албон на софт, ама го избришале видеото :D:D
Хахах да бе стварно на гугл резултати го дава дека го имало и на нивниот сајт, кога ќе кликнеш вика Page not found. A зошто го избришале?

Среќа некој друг го закачил:

 
Член од
29 септември 2013
Мислења
433
Поени од реакции
649
Toto said he knows that "discussions are ongoing" between Seb & Aston Martin.

"From an Aston Martin perspective, it would be a huge coup. Germany is the second most important market for Aston Martin".
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.097
Поени од реакции
583
Овие се решени секоја трка да го тупат со Black Lives Matter и расизмот. Нека се носат у три лепе...
И јас го зборам истото. И не е само Ф1 туку секој можен спорт на ТВ. Ова не е борба против расизмот ова е АПАРТХЕЈТ.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
433
Поени од реакции
649
Хулк нема да стартува, има проблем со колата...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.394
Поени од реакции
18.378
Скоро цел саат Safety Car. Ко да малку е досадно, па таман, да не дотепаат.
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.243
Поени од реакции
16.502
Имало ли до сега трка кога сејфти кар е на патеката, а Хамилтон да не се пожали дека е многу бавен сејфти карот?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.394
Поени од реакции
18.378
Леле, леле, леле, Фетел, сокриј се! Гасли (y)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.190
Поени од реакции
5.136
Ферари? :facepalm::facepalm:
23423 потврда сезонава.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
787
Поени од реакции
857
После сејфти кар Фетел беше пред Окон, престигнувањето на Окон над Фетел режисерот не го прикажа
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.190
Поени од реакции
5.136
На пола стаза е БОтас, овие викаат што прави, зошто не влага? Дајте бе малце посериозно, гледајте кај се наоѓа. До толку ли не ги научија стазиве?

Се попаливме двајцата непотребно..... :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Хамилтон.......:vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:.
Каков среќен човек е овој, не е возможно.....
 
На врв Bottom