Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    89
Член од
19 март 2011
Мислења
12.748
Поени од реакции
13.965
Почнаа пак овие.
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

Значи годинава ќе може да си поминат со ова...
Ако FIA беше Ferrari International Assistance тогаш шо е ова со Мерцедес??
Од следна сезона нема да е легално ама сега нека го користат...каде го има ова бе :pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
место да измистат ферари нешто паметно они се жалат само :pos: Строл Ф1 годинава со болидот ќе ги јаде а не пак другите, Чеко за сеа зад мерцедесите е нон стоп.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Секако. А првпат ти го гледам ников. А во спортските теми ниедно мислење не сум ти сретнал.

Устави чекај, може си втор профил на овој горе што го цитирав.

Сериозно администрацијава треба да расчисти си двојните профили.
Најдете си ги по IP адреса и исклучете ги тие со два профила.

Оди измавај го еднаш потсреди хормоните, има луѓе што не коментираат на се.Камо јас тебе да не те сретнев.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
785
Поени од реакции
1.558
Ферарии има ново предно крило за денеска.
Ај да видиме предно крило > DAS. :pos:
Автоматски споено мислење:

Уствари немало ново предно крило
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
12.748
Поени од реакции
13.965
Ферарии има ново предно крило за денеска.
Ај да видиме предно крило > DAS. :pos:
Автоматски споено мислење:

Уствари немало ново предно крило
Мислам кажаа дека нема да има некакви новости на болидот до крај на тестинг ако не се лажам. Изгледа тек во Мелбурн може да видиме нешто ново ама не верувам дека ќе можат да се борат со Мерцедес, а можно е и Ред Бул да им има избегано.
---------------------------
Иначе дојдов во темава да пишам дека Реново колку повеќе го гледам од хајлајтс и слики толку повеќе ми се свиѓа, џабе изедов говна дека не го бива црно :icon_mrgr:
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
785
Поени од реакции
1.558
Си изгледав, ептен ми се бендиса. Иначе Тото многу конци влече за во иднина. Ако за 5 години да речеме Мерцедес се одлучат да се повлечат, Тото останува тука дефинитивно.

Не правам спојлери :pos:
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
785
Поени од реакции
1.558
Иначе, има нешто во врска со ФИА и Ферари, демек направиле спогодба за моторот нивни, наводно имаат некоја дупка во правилникот најдено. Ама не знам сигурнп што е, немам салам прочитано.

Како и да е, скрос безвеза шо вака демек јавно се кажува, прават да изгледа ко да прават нешто нелегално Ферари, а нема врска.

Ама Мерцедес нешто ко ќе направат и не е баш најдобро регулирано, тогаш никому ништо, а Ферари во ваква ситуација тогаш "AAAA CHARTERS! "

И така, стандард.

И уште нешто шо изјави Биното, ако наредниве 3 трки не му изгледа ок како шо треба, ќе си се посветат на 2021.

Мерцедес, 7ми последователни шампиони, welcome.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Абе дај не заебавајте со ова демек ФИА им наштетува на Ферари, до вчера у буквална смисла за јајца ги лижеа дур беа Жан Тод и Шумахер, сеа као демек контра Ферари се одело.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom