Формула 1 - сезона 2020

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2020 ?


  • Вкупно гласачи
    89
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Да се пополни календарот пошто има многу откажани трки и доведена е во прашање регуларноста на сезоната а и трошоците за патување и селење на циркусот се далеку помали, според мене ова им е одлично решение за оваа година а и Аустрија и ГБ се најчесто интересни и неизвесни трки. И Италијаните за Монца најавуваа дека ке бараат да се возат 2 трки но незнам шо бидна - ги нема двојно на календарот.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.742
Поени од реакции
33.445
Да се пополни календарот пошто има многу откажани трки и доведена е во прашање регуларноста на сезоната а и трошоците за патување и селење на циркусот се далеку помали, според мене ова им е одлично решение за оваа година а и Аустрија и ГБ се најчесто интересни и неизвесни трки. И Италијаните за Монца најавуваа дека ке бараат да се возат 2 трки но незнам шо бидна - ги нема двојно на календарот.
Монца е последна во првиов дел. Може ќе биде и прва од вториот. Уште не се знае.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.769
Поени од реакции
14.041
После Монца можно е да се вози некоја од Хокенхајм, Муџело, Имола или двапати Сочи( :sick: )
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.769
Поени од реакции
14.041
@Zlatikevichius
Интересна беше играва :icon_mrgr:

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.742
Поени од реакции
33.445
@Zlatikevichius
Интересна беше играва :icon_mrgr:

Да, баш и мене пред некое време ми текна. Нејзе ја игравме на еден белгиски форум и таму беше топ. Ама немав време за тоа тука, искрено, и затоа ја баталивме тогаш.
 
Член од
30 август 2009
Мислења
578
Поени од реакции
211
Does Vettel get 'punishment' from Ferrari? "Leclerc may test, but Vettel may not'

Почнува војната полека
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
96
Поени од реакции
139
Поздрав до сите љубители на Формула 1, ова е мој прв пост овде...случајно барајки нешто на нет открив дека има Ф1 форум овде на Кајгана и баш ми е драго што налетав на вас.
Јас сум забеган по Ф1, следам од97ма и имам свој YouTube канал посветен на Ф1 под името Формула1 на Македонски, можеби некој од вас и веќе го има погледанто.

Се читаме овде но и повелете на YouTube

Австрија, РедБул ќе отвори ли со победа?

Линк до каналот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom