Формула 1 - сезона 2019

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Па и тебе да ти искочи непланирана работа наеднаш нема да знаеш кај тераш. Хамилтон се учука пред улазот за гаражите и влезе набрзина, механичарите не беа спремни воопшто за менување.
И мене Хамилтон не ми е омилен но не плукам безвеза по него и Мерцедес.
Znaci ako terame seir na situacijata toa e plukanje? Ok.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.866
od cela fama i euforija, hamilton i so najlosa trka u zadnji 5-6 godini, pak se odlepi od vtoriot u bitkata za titula, nevidena sreka ....
Botas kakov pacer e, kakov fejl, kakva sramota, prvo pozadi strol se vlece 5 kruga sto samo po sebe e rezil, vtoro ... izletue i zavrsue trka. I so vtoro mesto ke dojdese mislam pod 25 poeni minus od luis, sea da ne proveruem, i kolku tolku ke vnesese nekoja neizvesnost u bitkata za titula ...


Super trka, steta sto vakvata neizvesnost ja diktira vo ovoj sport vremeto, a ne samite bolidi, strategii i umesnost na vozacite. Baska ovde imase apla promenlivost na vremeto, vrnese pa prekina pa pak pocna pa prekina, tesko ova bas vaka da se povtori, i lani bese interesno tuka i ovaa godina.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Добро на тркава не гледам вина за излетување кај никого пред се затоа што ниеден од возачите нема искуство на дожд. Ваква трка со дождови па прекин сме немале 10 години, а возачиве кој од кој помлад на прсти се бројат тие со искуство, па ете дури и Хамилтон на последниот свиок успеа да лизне. Тука гледам вина и кај тимовите кои избрзаа на софт да ги стават. А, Ботас и Гасли мислам треба да бидат префрлени во послаби болиди. Искрено би навивал за Леклерк во Мерцедес и Саинц во Ред Бул.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Хамилтон два круга пред да се слупа се договараше за стратегија со тимот, па и не беше до толку изненадно, уште пред влезот веќе беа договорени за интер.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Многу ми беше јако кога Гросејан и Магнусен пак имаа контакт и двајцата се обвинуваат преку радио дека другиот е крив, на тој шефот косата му обеле од нервози :icon_lol:
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Добро на тркава не гледам вина за излетување кај никого пред се затоа што ниеден од возачите нема искуство на дожд. Ваква трка со дождови па прекин сме немале 10 години, а возачиве кој од кој помлад на прсти се бројат тие со искуство, па ете дури и Хамилтон на последниот свиок успеа да лизне. Тука гледам вина и кај тимовите кои избрзаа на софт да ги стават. А, Ботас и Гасли мислам треба да бидат префрлени во послаби болиди. Искрено би навивал за Леклерк во Мерцедес и Саинц во Ред Бул.
Баш тоа го дискутирав со другар, ова е уствари прва трка на дожд со новиве болиди а и со новиве гуми, не знам дали имаат рчкано нешто од Пирели кај интер и гумите за дожд ама немаше никој податоци како ке се однесуваат болидите. А и плус стазата за Драг трки беше лизгава не како другиве зони за излетување асфалтот е различен мислам, може тука требале да стават од оние ленти како на Пол Рикард за да има каков таков грип ама па од друга страна тоа е дражот на класичните стази мала грешка и директ у чакал а не екскурзии да прават како на новите стази. Иако Леклер наеба почитувам стази без големи асфалтирани зони за излетување (y)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Член од
19 март 2011
Мислења
12.748
Поени од реакции
13.965
Hamilton placel I se ligavel da ne go prikazuvaat na epizodata za Hockenheim na noviot f1 netflix serijal hahaah
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.866
Ne znam dali bese pisano na temava, ama renovo kaj imase fijasko u germanija, i kamionot sto gi prevezuva bolidite posle trkata izletal od pat ... :facepalm::pos:

Hamilton placel I se ligavel da ne go prikazuvaat na epizodata za Hockenheim na noviot f1 netflix serijal hahaah
Mislam deka za nivnive dokumentarci za f1, ferari i merzedes odbija da dadat prava za nivnite timovi i vozaci, bar taka nesto citav za lanskata sezona. Go neam gleano taka da ne znam sto tocno se spomnuva i moze da se spomne u konteskt na ovie timovi.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.748
Поени од реакции
13.965
Ne znam dali bese pisano na temava, ama renovo kaj imase fijasko u germanija, i kamionot sto gi prevezuva bolidite posle trkata izletal od pat ... :facepalm::pos:


Mislam deka za nivnive dokumentarci za f1, ferari i merzedes odbija da dadat prava za nivnite timovi i vozaci, bar taka nesto citav za lanskata sezona. Go neam gleano taka da ne znam sto tocno se spomnuva i moze da se spomne u konteskt na ovie timovi.
Lani Ferrari I Mercedes ne dozvolija snimanje no godinava imaat na nekolku trki mislam.
Mercedes duri specijalno imaa naracano snimanje vo germanija kako home GP I se izrezilija. Sega Hamilton demek placel za da go nema vo epizodata
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
785
Поени од реакции
1.558
Поздрав од Хунгароринг :)

Ко за прв ден, маџариве организација 0,ред не знае да се воспостави и се е збркано. Од 16:15 закажано прошетка по патеката и гаражите ( 15 минути поминаа со гужво шо сами си ја направија навивачите, а пак од 16:30 закажана сесија со автограми, 2 на 2 простор, па ајде видоа ја тргнаа заштитната ограда за да има повеќе простор.

Утре на тренинзите ќе видиме како ќе биде.
 

Attachments

Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom