Формула 1 - сезона 2019

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Ферари секоја година ја освојуваат зимската титула во тестирање :pos:

Се надевам оваа година нема да ја освојат зимската али ќе бидат до крај во игра за вистинската титула.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.240
Има две опции или ке ја разбиеме конкуренцијата во стил на Шуми ера или ке се бориме со Алфа Ромео за тоа кој е поиталијански тим

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Има некој промени во аеро правилата за 2020? Знам за 2021 има радикални промени во аеро, многу поедноставен дизајн што би требало значително да намали downforce и со тоа да зголеми тркачка акција. Но не сум сигурен дали има некој благи промени за 2020.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.768
Поени од реакции
14.041
Има некој промени во аеро правилата за 2020? Знам за 2021 има радикални промени во аеро, многу поедноставен дизајн што би требало значително да намали downforce и со тоа да зголеми тркачка акција. Но не сум сигурен дали има некој благи промени за 2020.
Нема никакви измени во аеро правилата за 2020 како што знам јас. Има некои ситници како помалку гориво, бонус МГУ-К за користење и слично ама ништо за аеро. Истите болиди ќе се само со updates и new paintjob :icon_mrgr:

Лично јас, не верувам дека ќе видиме нешто поразлична сезона од 2019 иако овие Ред Бул нешто се чаламат дека ќе му овозможат битка за титула на Макс...тешко некако таа работа, Мерцедес уште во јуни почнаа да се фокусираат на 2020.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom