Формула 1 - сезона 2019

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.595
Поени од реакции
38.741
Па ме имаш видено де. :pos:

Не, озбилно, не сфатив - на што алудираш?
па алфа и ферари се фирми на фиат аутомобили, заубер се прекрстува у алфа ромео, што више него тоа. Дека ме убедуваше прошлата страна дека Зауберот бил изворно швајцарска кола и немало ништо на него од ферари освен моторот.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.712
Поени од реакции
33.355
па алфа и ферари се фирми на фиат аутомобили, заубер се прекрстува у алфа ромео, што више него тоа. Дека ме убедуваше прошлата страна дека Зауберот бил изворно швајцарска кола и немало ништо на него од ферари освен моторот.
Па они беа Алфа Ромео и лани бе, не се прекрстени од годинава. Лани склучија партнерство за техничка поддршка со Алфа Ромео. И не, не те убедував дека немало ништо освен моторот од Алфа Ромео и Ферари, туку само негирав дека е толку едноставно како што ти го кажа - „Ферари ќе им направат шасија и ќе им ја дадат“. Затоа реков дека не се разбираме.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
789
Поени од реакции
1.580
Сезоната уште не е почната, а Ферари се под истрага поради нивниот бендинг со Mission Winnow. Министерството за здравство на Австралија прават истрага, за можното "сеуште" промовирање на цигари.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Па нормално, пак на Ферари удираат. Толку ли им сметаат во спортов?
Секоја година од првата "фалц победа" на Хамилтон, се мести во негова корист.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.595
Поени од реакции
38.741
што се замараат со овие претставувања, пушти ги болидите на каталуња и таму ќе ги видиме
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
789
Поени од реакции
1.580
Ваши коментари за досегашните болиди?
 

Attachments

Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom