Формула 1 - сезона 2019

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
8.858
Поени од реакции
14.845
Ако и сезонава Ферари не земат титула ондак ќе треба да се чека на пензија од Хамилтон и Тото, пошто Ферари нема да доведат ништо друго у тим освен Италијани, крв им е**м селска.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.610
Поени од реакции
10.702
ништо револуционерно оваа сезона, само некои твикови на ланските болиди
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.392
Поени од реакции
3.025
Кина најверојатно ќе ја исфрлаат од шампионатот заради Коронавирусот.
За 48 часа ќе се знае официјално.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.392
Поени од реакции
3.025
Покасно може сум ја прочитал информацијата. Како и да е, ќе видиме денес што ќе биде.
 

Kanye.brt

Другар човек братучед
Член од
29 ноември 2019
Мислења
92
Поени од реакции
94
Член од
29 септември 2013
Мислења
250
Поени од реакции
421
 

Kanye.brt

Другар човек братучед
Член од
29 ноември 2019
Мислења
92
Поени од реакции
94
колку е ружно црвеното лого врз сива позадина... сигурно ке го тргнат за официалниот
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom