Формула 1 - сезона 2018

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Zaptija Stojkov, 17 јануари 2016.

?

Шампион за 2018 според вас е...

 1. Sebastian Vettel

 2. Lewis Hamilton

 3. Valtteri Bottas

 4. Fernando Alonso

 5. Kimi Räikkönen

 6. Nico Hulkenberg

 7. Daniel Ricciardo

 8. Pierre Gasly

 9. Kevin Magnussen

 10. Max Verstappen

 11. Stoffel Vandoorne

 12. Marcus Ericsson

 13. Carlos Sainz

 14. Esteban Ocon

 15. Sergio Perez

 16. Charles Leclerc

 17. Romain Grosjean

 18. Lance Stroll

 19. Brendon Hartley

 20. Sergey Sirotkin

Резултатите може да се погледнат само после гласање.
 1. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.701
  Допаѓања:
  8.177
  Тото е една педерчина, единствен лик у ф1 моментално што фацата не можам да му ја сварам кога ќе го покажат на трка.
   
 2. Комита Ултрас

  Комита Ултрас Ултрас Модератор

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  8.312
  Допаѓања:
  12.541
  Тото наводно дал изјава вчера, дека неговата првична изјава "Раиконен намерно удри во Хамилтон" е глупава и се извинил.
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Black Knight

  Black Knight

  Член од:
  16 мај 2010
  Мислења:
  4.261
  Допаѓања:
  1.788
  Не знам зашто се плука по Ботас тоа што не се бранеше од Хамилтон заборавате дека Ф1 е тимски спорт, така да не гледам поента у тоа да не го пушти освен ако не се борат они двајца за титула.
   
 4. Комита Ултрас

  Комита Ултрас Ултрас Модератор

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  8.312
  Допаѓања:
  12.541
  Разликата е коа Ботас го пушта Хамилтон е тимски спорт, ама Раиконен ако го пушти Фетел тогаш Ferari cel zivot favoriziraat eden vozac oni go izmislija toa hhhh.
   
  Mich0MKD, Peja989, Castiel и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Black Knight

  Black Knight

  Член од:
  16 мај 2010
  Мислења:
  4.261
  Допаѓања:
  1.788
  Фан на Ферари сум, тоа што мнозинството на фан базата на Мерцедес се ментални не треба да не претвори и нас у истото, тури им пепел терај си, Ботас после потегот на Ветел ко да се демотивира човекот зашто животново му извади шампионски потег кој што никој не го очекуваше и сите го престигнаа после тој потег
   
 6. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.022
  Допаѓања:
  1.558
  Бреј што плачење удри Хамилтон за тркава. Баш затоа колку и титули да освои никогаш нема да го ценам како прав шампион на овој спорт. Нека се научи да губи. Поготово во Ф1 не може секогаш се’ да биде како што нему му одговара.
   
 7. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.726
  Допаѓања:
  1.766
  Браво за Фетел. Шампионски потег и претекнување. Се надевам годинава на титула, освен ако не наместат пак нешто маФИА и цигото.
   
 8. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.022
  Допаѓања:
  1.558
  Интересно е што бившиот Ф1 шампион Жак Вилнев пак даде изјава во корист на Ферари. Интересно затоа што му беа најголеми ривали и поради судирот со Шумахер за малку ќе ја изгубеше титулата.

  Вилнев ја критикуваше ФИА за казната на Раиконен. Според него 10 секунди е престрого. Да го удреше Ботас сигурно ќе беа само 5. Според Вилнев казната била 10 само пошто е Хамилтон и пошто е Силверстоун.
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Castiel

  Castiel Гостин

 10. Castiel

  Castiel Гостин

  Изгледа па му се расипа болидот на Циганчето. Ако не успеат за q2 да го опраат ќе стартува 15ти. Карма.

  Sent from my SM-A510F using Tapatalk
   
 11. Castiel

  Castiel Гостин

  И официално хамилтон ќе стартува од 15то место.

  Sent from my SM-A510F using Tapatalk
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 12. JB00F

  JB00F DDoS

  Член од:
  21 јануари 2014
  Мислења:
  2.570
  Допаѓања:
  1.507
  Сам си е крив, мислам го оштети со излезот од 1от свиок. Поприлично скокаше болидот.
   
  На total му/ѝ се допаѓа ова.
 13. total

  total

  Член од:
  14 август 2010
  Мислења:
  577
  Допаѓања:
  631
  Поинтересно ке биде да гледаме како ке се пробива нагоре
   
 14. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  2.229
  Допаѓања:
  2.607
 15. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  9.055
  Допаѓања:
  4.757
  Ауу како извозија последниов круг ботас и фетел ...
   

Сподели преку: