Формула 1 - сезона 2018

Шампион за 2018 според вас е...

  • Sebastian Vettel

  • Lewis Hamilton

  • Valtteri Bottas

  • Fernando Alonso

  • Kimi Räikkönen

  • Nico Hulkenberg

  • Daniel Ricciardo

  • Pierre Gasly

  • Kevin Magnussen

  • Max Verstappen

  • Stoffel Vandoorne

  • Marcus Ericsson

  • Carlos Sainz

  • Esteban Ocon

  • Sergio Perez

  • Charles Leclerc

  • Romain Grosjean

  • Lance Stroll

  • Brendon Hartley

  • Sergey Sirotkin


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Халото црвено, а зар може поинаку? :D Ништо посебно не е болидов искрено, се надевам перформансите ќе бидат многу подобри од ланска сезона.
Ми изгледа како да има многу новитети кај Ферарито, но тоа не значи дека нема да има и кај другите во Барселона на тестирањата.

 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.614
Поени од реакции
12.414
Не знам за вас али за мене, настрана од камо боите на Ред Бул, Ферариво до сеа изгледа страшно добро.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Ферари најубаво го има интегрирано халото, дури и не се приметува.
Шо знам за мене Вилијамс до сеа најубаво го имаат камуфлирано халото, со ферари некако поприметливо ми е, може и до позадина и осветлување да е ке почекам до Барселона да донесам заклучок, ама сеа за сеа изгледа океј некако.
Ферариво стандард еволуција ништо што ме хајпна ке се повторам исто секси изглед ко мерцедесот, е сеа таа тиркизна шара на Мерцедесот ми се свиѓа многу, сивите бочни линии на Ферари и не, ама ке им ги опростам сивите линии само нека гледаме тесна битка и победи на Ферари.
П.С Папајата кога ке ја претстават?
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Ферари е исто како и речиси стално, не знам што посебно убаво видовте, истата тотално црвена боја сегде, али тоа им е трејдмарк боја така, да проаѓа. Не да хејтам, реално. Пример сезоните каде белата боја се познаваше малце повеќе за мене беше многу поубав болидот.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
114
Поени од реакции
37
Ферарито е сиво поради спонзорството со Марлборо, како што и во МотоГп Дукатито има вметнато сива боја.
Отворите за воздух на Ферарито се ептен минималистички.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Многу ме интересира прегледноста колку и дали (сигурно) им е попречена на шоферите со хало системов. Зборувал некој од шоферите за ова, или не смеат да писнат :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Ферарито е сиво поради спонзорството со Марлборо, како што и во МотоГп Дукатито има вметнато сива боја.
Отворите за воздух на Ферарито се ептен минималистички.
Поточно на еден од подбрендовите за производство на електронски цигари IQOS

 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Ми делува distracting as fuck. Мислам дека при претицувања ќе се дешаваат доста хаварии. Кога ќе возат на право по иста линија шипкава од халово е точно на средина т.е. на видното поле од болидот пред нив, што знам ајде ќе видиме.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Ми делува distracting as fuck. Мислам дека при претицувања ќе се дешаваат доста хаварии. Кога ќе возат на право по иста линија шипкава од халово е точно на средина т.е. на видното поле од болидот пред нив, што знам ајде ќе видиме.
Ако де, нека се деси некоја хаварија ради тоа и да го укинат од следна сезона :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
која глупост е халово
ме иритира шо гледам а не па да возам


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom