Формула 1 - сезона 2018

Шампион за 2018 според вас е...

  • Sebastian Vettel

  • Lewis Hamilton

  • Valtteri Bottas

  • Fernando Alonso

  • Kimi Räikkönen

  • Nico Hulkenberg

  • Daniel Ricciardo

  • Pierre Gasly

  • Kevin Magnussen

  • Max Verstappen

  • Stoffel Vandoorne

  • Marcus Ericsson

  • Carlos Sainz

  • Esteban Ocon

  • Sergio Perez

  • Charles Leclerc

  • Romain Grosjean

  • Lance Stroll

  • Brendon Hartley

  • Sergey Sirotkin


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.880
Чекај мене уште не ми е јасно. Алфа влегоа само како спонзори или и нивни мотори се користат?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.240
Мерцедесот доста секси и елегантно изгледа, уште се чекаат официјални слики за да се разгледа подетално што и како имаат направено, Ферари исто за кратко треба да го претстават баш ме интересира што имаат склопено нели се пофалија доста рано ја имаат имплементирано ПЕ во шасијата па ке имаат доста време за развој на аеро пакетот
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Мерцедесот доста секси и елегантно изгледа, уште се чекаат официјални слики за да се разгледа подетално што и како имаат направено, Ферари исто за кратко треба да го претстават баш ме интересира што имаат склопено нели се пофалија доста рано ја имаат имплементирано ПЕ во шасијата па ке имаат доста време за развој на аеро пакетот
Ми изгледа како и Мерцедес да немаат понудено нешто премногу иновативно. Но највероатно ќе видиме многу нови работи за време на тестирањето во Барселона, не само кај Мерцедес.

Еве слики од патеката:





И шпионска слика од Мекларенот :

 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.880
Халото црвено, а зар може поинаку? :D Ништо посебно не е болидов искрено, се надевам перформансите ќе бидат многу подобри од ланска сезона.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Халото црвено, а зар може поинаку? :D Ништо посебно не е болидов искрено, се надевам перформансите ќе бидат многу подобри од ланска сезона.
Сиви линии ставиле на страните :tapp: Се знае кои бои стоеле секогаш на болидот црбена, бела, црна.
 
C

Castiel

Гостин
Халото црвено, а зар може поинаку? :D Ништо посебно не е болидов искрено, се надевам перформансите ќе бидат многу подобри од ланска сезона.
Иделе поише на стабилност и трајност на болидот со оглед на тоа што ќе се дозволени само 3 промени на моторот. Е сеа тоа најверојатно значи помалце откажувања, поголема константност , ама не и значително поголема моќност. Колку ќе им се исплати ќе видиме.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom