Формула 1 - сезона 2018

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Zaptija Stojkov, 17 јануари 2016.

?

Шампион за 2017 според вас е...

Анкетата е затворена 26 април 2017.
 1. Lewis Hamilton

  17,7%
 2. Valtteri Bottas

  0 гласови
  0,0%
 3. Sebastian Vettel

  48,4%
 4. Kimi Raikkonen

  17,7%
 5. Daniel Ricciardo

  1,6%
 6. Max Verstappen

  6,5%
 7. Lance Stroll

  0 гласови
  0,0%
 8. Felipe Massa

  0 гласови
  0,0%
 9. Fernando Alonso

  6,5%
 10. Stoffel Vandoorne

  0 гласови
  0,0%
 11. Nico Hulkenberg

  0 гласови
  0,0%
 12. Jolyon Palmer

  0 гласови
  0,0%
 13. Sergio Perez

  0 гласови
  0,0%
 14. Esteban Ocon

  0 гласови
  0,0%
 15. Romain Grosjean

  0 гласови
  0,0%
 16. Kevin Magnussen

  0 гласови
  0,0%
 17. Carlos Sainz Junior

  0 гласови
  0,0%
 18. Daniil Kvyat

  0 гласови
  0,0%
 19. Marcus Ericsson

  0 гласови
  0,0%
 20. Pascal Wehrlein

  1,6%
 1. redmountain

  redmountain

  Член од:
  13 јануари 2013
  Мислења:
  1.296
  Допаѓања:
  884
  После 20 ти Февруари се промоциите!
   
 2. Комита Ултрас

  Комита Ултрас Ултрас Модератор

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  8.130
  Допаѓања:
  12.027
  Нека се ресетира анкетата. @Ilumious
   
  На redmountain му/ѝ се допаѓа ова.
 3. МкФормула1

  МкФормула1

  Член од:
  22 февруари 2013
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  291
  2018 СЕЗОНА: КАЛЕНДАР, ВОЗАЧКИ ПОСТАВИ, ТЕСТ СЕСИИ, ПРОМОЦИИ

  ПОДЕТАЛНО ЗА НОВИТЕ ПРОМЕНИ НА 2018 БОЛИДИТЕ

  НОВИ ШПЕКУЛАЦИИ ОД ТАБОРОТ НА ФЕРАРИ
  --- Споено дупло мислење, 13 февруари 2018 ---
  Нема потреба, резултатите ќе бидат исти...
   
 4. Комита Ултрас

  Комита Ултрас Ултрас Модератор

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  8.130
  Допаѓања:
  12.027
  Абе Алонсо со Рено мотор вози каков Фетел. Алонсо е старо-нов шампион годинава :D
   
 5. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  6.114
  Допаѓања:
  6.623
  Годинава ќе биде поголема борбата за второто место со вклучувањето на Мекларен.
   
 6. МкФормула1

  МкФормула1

  Член од:
  22 февруари 2013
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  291
  Мекларен?!? За второ место ?!? Дефинитивно НЕ... За жал...
   
 7. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  5.963
  Допаѓања:
  1.485
  Мекларен за второ место од позади ќе се бори. Оваа сезона мора да освоиме титула во конструктори и возачи. не ја бива веќе.
   
 8. Grmys

  Grmys

  Член од:
  11 март 2015
  Мислења:
  1.033
  Допаѓања:
  889
  Абе јасно е дека Мекларен ќе бидат многу појаки годинава, ама глупо е да очекувате одма прва сезона со Рено мотор и одма да се бори со Ферари и Мерцедес.
   
 9. Ve76

  Ve76

  Член од:
  24 јануари 2015
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  267
  Реално би требале да се борат со Форс Индија и Торо Росо за 4-6 место.

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
 10. Dr. Gonzo

  Dr. Gonzo

  Член од:
  1 февруари 2012
  Мислења:
  3.519
  Допаѓања:
  4.071
  Мислам дека ги потценувате малце Мекларен. Сепак се способни да произведат компететивна шасија. Но далеку се од титула, максимум што може да направат е трето место, али мислам дека четврто е реална прогноза.
   
 11. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  6.114
  Допаѓања:
  6.623
  освен она обрачон грд нема некои измени за сезонава. Иначе тој обрач можел да издржи притисок колку што е тежината на еден двокатен бус:eek: Еве го болидот на Хас
  [​IMG]
   
 12. Dr. Gonzo

  Dr. Gonzo

  Член од:
  1 февруари 2012
  Мислења:
  3.519
  Допаѓања:
  4.071
  Да, само штета што изгледа одвратно. Onboard снимките ќе бидат срање со шипката во средина.
   
 13. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  6.114
  Допаѓања:
  6.623
  најубаво би била стаклена шофершајбна со обрачот одозгора, би го затворил скроз возачот, може и клима да му уградат исто, само компресорот да не му зема превише сила на v6ката:D
   
  На mkgunner и JB00F им се допаѓа ова.
 14. Grmys

  Grmys

  Член од:
  11 март 2015
  Мислења:
  1.033
  Допаѓања:
  889
  И централ брава со греење на седишта да направат...После сезона ќе може и на Реклама 5 да ги пуштаат болидите
   
  На JB00F му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  5.963
  Допаѓања:
  1.485
  Абе и лани истото се збореше демек многу се потценувале Мекларен па дупки испаднаа. Ред Бул, Ферари и Мерцедес сега за сега. Мекларен да бидат добри ќе потраат уште неколку години. Со Рено мотор ништо не прават.
   

Сподели преку: