Формула 1 - сезона 2018

Шампион за 2018 според вас е...

  • Sebastian Vettel

  • Lewis Hamilton

  • Valtteri Bottas

  • Fernando Alonso

  • Kimi Räikkönen

  • Nico Hulkenberg

  • Daniel Ricciardo

  • Pierre Gasly

  • Kevin Magnussen

  • Max Verstappen

  • Stoffel Vandoorne

  • Marcus Ericsson

  • Carlos Sainz

  • Esteban Ocon

  • Sergio Perez

  • Charles Leclerc

  • Romain Grosjean

  • Lance Stroll

  • Brendon Hartley

  • Sergey Sirotkin


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.690
Поени од реакции
33.325
Мекларееен, пак ли? :place::place::place: Очај. Кутриот Алонсо!
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.155
Поени од реакции
1.375
Луис на пол позиција а не се далеку ни Фетел и Ботас зад него, би требало да биди интересно утре.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.130
Поени од реакции
5.239
0.2 sec не де ништо Ферари јак апгрејд имаат а ?
Што се случи со лименката на Рикијардо?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.690
Поени од реакции
33.325
Мило ми е што се гледа дека се поблиску со перформансите од лани, ќе биде интересна сезонава. Ама 13-тото место на Алонсо... :place::place::place: Ме чуди како може Haas со две без три трки во Ф1 да направат сетап кој ќе му овозможи да освои шесто место во квалификации на Гросжан, а овие три години од една точка не мрднаа (добро, освен што го обоија болидот портокалов :P).
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.871
Мило ми е што се гледа дека се поблиску со перформансите од лани, ќе биде интересна сезонава. Ама 13-тото место на Алонсо... :place::place::place: Ме чуди како може Haas со две без три трки во Ф1 да направат сетап кој ќе му овозможи да освои шесто место во квалификации на Гросжан, а овие три години од една точка не мрднаа (добро, освен што го обоија болидот портокалов :P).
Чуј ја желбата на Алонсо. Од Рено навака чекам титула негова или конкурентен болид ама ништо. Да му ебам мајката шо малер ли ќе беше кај и да иде тапа болид.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.690
Поени од реакции
33.325
Чуј ја желбата на Алонсо. Од Рено навака чекам титула негова или конкурентен болид ама ништо. Да му ебам мајката шо малер ли ќе беше кај и да иде тапа болид.
Гревче. :pos:
Јас само се надевам, зашто ете, ќе им било дозволено унапредување на болидите низ сезоната, дека барем малку ќе се подобрат. Штета е таков возач да вози таков болид. Во Ферари барем се бореше за титула, беше конкурентен.[DOUBLEPOST=1490447317][/DOUBLEPOST]А Хамилтон не се согласува со тоа. Знае дека тогаш нема да бде „најдобар“, изгледа. :P
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Хамилтон пак прв, мада ветуваат интересна прва трка овие резултати на Ферари. Посебно ако Фетел успее да го мине Луис на стартот, ќе биде супер.

За Алонсо уште ми е криво што не отиде во Мерцедес кога Розберг се повлече. Ем ќе ја завршеше кариерата во конкурентен тим, ем ќе му ја извадеше маста на Хамилтон. :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.871
Жално е да се гледа возач ко Алонсо во неконкурентен болид. Ама реалнсота е дека сите тимови носат се помлади возачи и се фокусираат на нив. Алонсо ако е вака цела сезона нема да ме чуди да изгуби живци и да се повлече.
 
Член од
22 февруари 2013
Мислења
322
Поени од реакции
303
НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ДА ГО ПОМЕСТИТЕ ЧАСОВНИКОТ ЕДЕН ЧАС ПОНАПРЕД AustraliaChoice1.jpg
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Дечки, што е оваа лудост со механички кумплунг на старт? Или за цела трка е? Све мислам дека ќе се испокршат сабајле упм
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.130
Поени од реакции
5.239
Ништо подобро од тоа да го видиш Тото Волф како удира у маса затоа што Мерцедес конечно изгуби пит-стоп битка со Ферари

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom