Формула 1 - сезона 2018

Шампион за 2018 според вас е...

  • Sebastian Vettel

  • Lewis Hamilton

  • Valtteri Bottas

  • Fernando Alonso

  • Kimi Räikkönen

  • Nico Hulkenberg

  • Daniel Ricciardo

  • Pierre Gasly

  • Kevin Magnussen

  • Max Verstappen

  • Stoffel Vandoorne

  • Marcus Ericsson

  • Carlos Sainz

  • Esteban Ocon

  • Sergio Perez

  • Charles Leclerc

  • Romain Grosjean

  • Lance Stroll

  • Brendon Hartley

  • Sergey Sirotkin


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Фетел ја изгуби титулата поради комбинација на возачки и тимски грешки. И да не беа грешките на Фетел во Баку и Сингапур пак немаше да може да освои поради проблеми со моторот. Тука во Мексико немаше што да изгуби па беше преагресивен со обид да ја продолжи борбата во Бразил. Тоа е, се надевам Фетел ќе биде малце попаметен следна сезона и Ферари дека ќе го подобрат моторот.

РБ се страшно брзи, изгледа имаат најака шасија па ако Рено малце се подобрат со Макс ќе бидат ептен закана. Исто така ќе биде интересно и со Мекларен Рено наредна година. Алонсо изјави дека имале најдобра шасија па ќе видиме колку е тоа вистина следна сезона. Не верувам Мекларен да се борат за титула но би требало за четврто или трето место во конструктори.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.164
Да му ја честитам титулата на Хамилтон, и да Бог да последна да ти е, ѓубре едно препотентно.

Blast from the past, Австралија 2002 година Бернолди и Френцен

 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Сеа најде да се учука. Кај беше да се искрши до пред 2 недели? :(
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Vettel sam si e kriv shto mu dade na ciganot da ja osvoi titulata , Veratapen isto taka oddigra glavna uloga vo gubenjeto na bodovi pa do nekade i Kimmi koj nitu vo moment ne znaeshe da zadrzi pozicija . Sega pa slusham deka od 2021 ferrari kje go raskinat dogovorot so F1 i nema da uchestvuvaat vo ovoj motosport pa taka moze f1 da go proglasime za mrtov sport leka poleka :(
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Vettel sam si e kriv shto mu dade na ciganot da ja osvoi titulata , Veratapen isto taka oddigra glavna uloga vo gubenjeto na bodovi pa do nekade i Kimmi koj nitu vo moment ne znaeshe da zadrzi pozicija . Sega pa slusham deka od 2021 ferrari kje go raskinat dogovorot so F1 i nema da uchestvuvaat vo ovoj motosport pa taka moze f1 da go proglasime za mrtov sport leka poleka :(
празни закани се тоа, ферари без ф1 не постои, плачковци обични, али кој губи има право за се љути
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Има некое објаснение што му се случи на Хамилтон?
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.155
Поени од реакции
1.375
Му се случи задниот дел од болидот да му го претица предниот :gjavol:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
празни закани се тоа, ферари без ф1 не постои, плачковци обични, али кој губи има право за се љути
И Мерцедес се согласуваат со Ферари, така да не е баш случај за губитниците ова. Не сакаат производителите на погонски единици да им ја тргнат технологијата во која што инвестирале толку пари.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
И Мерцедес се согласуваат со Ферари, така да не е баш случај за губитниците ова. Не сакаат производителите на погонски единици да им ја тргнат технологијата во која што инвестирале толку пари.
Колку што разбрав ќе бидат истите мотори со 1.6 литри зафатнина само ќе имаат 3000 обртаи повеќе, и до сега се менувале мотори низ годините, возеа V10 па V8 и сега V6ки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom