Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Zdravo imam problem so telefono taka skrolajke na fb mi zakoce celiot i ne moze da se izgase nikako probuvav so restart 2 pati bide ali potoa mi se zakocuvase uste 2 pati i ni toa ne pomogna i go cekam da se isprazne baterijata pa posle go uklucuvam nekako..go punam i posle 4-5 saata pak istiot slucaj.

Do sto moze da bide rabote se za Samsung ( servis negde dali se poprava toj problem ? )
pred 3 nedeli mi bese padnal malku a isto i mu bev pravil updade na softver toj sto go dava sam od telefonot pozz
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Mate 20 Pro

Ми падна и пукна стаклото на ќошот т.е екранот. Тачот е функционален камера се, само стаклото од екранот е пукнато. Ме интересира колку чини да се смени. Дали се менува со се тач? Каков квалитет е тоа што ќе се ста и на негово место. Телефонот ми е осигуран ама сепак мислам дека од џеб ќе треба да платам.

received_2467462246710138.jpeg
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Mate 20 Pro

Ми падна и пукна стаклото на ќошот т.е екранот. Тачот е функционален камера се, само стаклото од екранот е пукнато. Ме интересира колку чини да се смени. Дали се менува со се тач? Каков квалитет е тоа што ќе се ста и на негово место. Телефонот ми е осигуран ама сепак мислам дека од џеб ќе треба да платам.

Прегледај го приврзокот 222534
Може не цел износ ама прашај си
Инаку е отроФ комплетен 9000 ден
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Може не цел износ ама прашај си
Инаку е отроФ комплетен 9000 ден
Не смета и вака оти имам и Note 10+ а не ми се продава 250е и мие ниско иако е во ова состојба, го купив 65к+ во Јануари. Нека си седи само ме интересираше.

Фала многу :)

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Mate 20 Pro

Ми падна и пукна стаклото на ќошот т.е екранот. Тачот е функционален камера се, само стаклото од екранот е пукнато. Ме интересира колку чини да се смени. Дали се менува со се тач? Каков квалитет е тоа што ќе се ста и на негово место. Телефонот ми е осигуран ама сепак мислам дека од џеб ќе треба да платам.

Прегледај го приврзокот 222534
Има попусти некад во ВидеоДата. Следи им го сајтот.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
985
Поени од реакции
3.899
Huawei P8 Lite можам ли да го декодирам? Има ли некој онлајн туториал (што работи и не се плаќа), да не го носам на сервис да давам 300 денари...
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Huawei P8 Lite можам ли да го декодирам? Има ли некој онлајн туториал (што работи и не се плаќа), да не го носам на сервис да давам 300 денари...
Moras na servis, ili kod od ebay za 2-3 dolari.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 април 2008
Мислења
259
Поени од реакции
124
Колку се нуди за ајфон икс за делови комплетно исправен само заклучен ?одприлика ..
 
Член од
25 декември 2012
Мислења
13
Поени од реакции
6
Некој искуство со Американска СПРИНТ мрежа?
Имам Ајфон Х, заклучен е и е Лост/Столен. Колку што најдов декодирање тешко.
Колку би можел да се продаде вака отприлика за делови или незнам? Сочуван е топ.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Другари имам huawei p10 lite во мај ќе направи 2 години. Батеријата почна да се празни екстремно брзо. На моменти на 47% знае да закочи кога ќе уклучам камера и да се исклучи. Кога ќе го уклучам покажува 0%. Некад ќе исклучи на 65% некад од 30 ќе ја исцеди до 0% за две минути. Чаре?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom