Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дечки имам старо

HTC desire 200
Од T-Mobile MK
Imei:356233052333470
P/N:99HUY017-00
S/N:FA3BLWD02210

Сакам како рутерче да го користам но е кодирано а не вреди по дуќани да го носам,плус тачот му е лош. Ќе ве замолам доколку некој може да го декодира. Благодарам однапред.
Ти пратив код на ПП само стави неважечки сим и внеси го
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
decki se raboti za huawei p smart 2019
imam problem koj ne znam kako da go resam dali nekoj ima iskustvo
da spodeli celo vreme na ekran mi doaga SOBRANA NOVA OZNAKA I podole OZNAKATA E PRAZNA ILI TELEFONOT NE E PORAMNET i nikako ne mozam da najdam resenie dali imal nekoj vakov problem
FALA
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.882
Екран за Хонор 8х колку кошта со промена? Оригинал кинез вс рандом копија кинески?
И дали се менува стакло или цел екран? Најверојатно е само стаклото, си работи супер и на скршениците.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Екран за Хонор 8х колку кошта со промена? Оригинал кинез вс рандом копија кинески?
И дали се менува стакло или цел екран? Најверојатно е само стаклото, си работи супер и на скршениците.
2600 добра копија која ќе ти ја стават во цела мк
Се менува цел комплет ... стакло кај поскапите модели за ефтини екрани не се исплати
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.882
2600 добра копија која ќе ти ја стават во цела мк
Се менува цел комплет ... стакло кај поскапите модели за ефтини екрани не се исплати
Оригинал од Хонор не става никој? Кој е овластен сервис за овие?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Екран за Хонор 8х колку кошта со промена? Оригинал кинез вс рандом копија кинески?
И дали се менува стакло или цел екран? Најверојатно е само стаклото, си работи супер и на скршениците.
Оригинал е 3.000 денари.
Копија за 800/1.000 денари би нашол на Бит Пазар.
 
Член од
2 октомври 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, vo prilog objasnuvanje na problemot shto go imam na telefonot: LG G7 ThinQ

Dodeka listav na Facebook i Instagram, telefonot počna da zabavuva nekolku pati, a toa se slučuvaše 2-3 dena. Togaš pomisliv da go restartiram telefonot za da se osveži na nekoj način sam. Go restartirav telefonot, no toj se vkluči samo do loadiranje na LG logo i ostanuva da vrti i ne se vklučuva celosno.

Se obidov da se restartiram povtorno nekolku pati so kopčinjata za volume i power račno i rezultatot e ist.
Sledno, što napraviv beše Factory Data Reset so kopčinjata za volume i power račno, obicno toa trae 10-15min. vo ovoj slucaj trae okolu 2h.
So factory data reset, telefonot se uklucuva no kopčeto WiFi ne se vklučuva, kliknuvam na nego i avtomatski se isklučuva vo istata sekunda.
Se obidov da go restartiram uredot nekolku pati i isto taka napraviv Factory Data Reset 3 pati, no problemot e ist.

Ako telefonot se iskluči, treba da napravam Factory Data Reset celo vreme za da se vkluči.

Telefonot e kupen vo Amerika i e ispraten vo Makedonija.

Servis koj bi mozel da go sredi telefonot?
 
Член од
5 септември 2017
Мислења
41
Поени од реакции
28
imam probblem so mobilniot ne raboi so druga kartick sam so telekpm kao da go resamtoa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom