Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Јеп само тој е ... така да што е тоа е, ако ти е успорен направи Wipe дата па после и кеш преку рекавери[DOUBLEPOST=1430769434][/DOUBLEPOST]
Па зависи како го декодирале, мада 99% нема да се кодира
за твојот има официјален 4,3
И јас го имам тој ама ме интересира дали ќе се избришат овие апликацииве од т-мобајл што се ако го ставам овој најновиов што е на страната.
 
Член од
25 август 2008
Мислења
160
Поени од реакции
9
И јас го имам тој ама ме интересира дали ќе се избришат овие апликацииве од т-мобајл што се ако го ставам овој најновиов што е на страната.
Ne se brisat,ama moze da im dades disable od aplicatin menager,skoro na site sto se od operator da ne ti gi pokazuva vo menito
 
Член од
25 август 2008
Мислења
160
Поени од реакции
9
Јеп само тој е ... така да што е тоа е, ако ти е успорен направи Wipe дата па после и кеш преку рекавери[DOUBLEPOST=1430769434][/DOUBLEPOST]
Па зависи како го декодирале, мада 99% нема да се кодира
за твојот има официјален 4,3
Aham.go imam toj jas instalirano.dobar mi e sega za sega,ne mi koci,ne lagira.sakav da imam lolipop ama ke treba nekoj custom da najdam.
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
376
Поени од реакции
182
Ме интересира која е цената за екран за Alcatel One Touch Fierce? и каде да го однесам да го средат. Благодарам :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Колку пари е за декодирање Самсунг С3, андроид 4.3 ?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.253
Поени од реакции
2.237
Ај малку помош. Зедов да му инсталирам на телефонов нов Андроид, сега сум на 4.2 уште. По успешно рутирање заглавив. Т.е. не заглавив, туку не знам како да продолжам, ме збуни терминологијата по интернет. Како оди процесот, треба само да инсталирам нов РОМ (и ако е така кој е најдобар, по нет наидов на CyanogenMod) и толку?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Која цена е декодирање за Galaxy Core 2 ?

И дали може со код, не преку кабел?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
otklucuvanje na iphone 5 od at&t(us) , i iphone 5(verizon) kolku bi kostalo. znae nekoj?
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
Ај малку помош. Зедов да му инсталирам на телефонов нов Андроид, сега сум на 4.2 уште. По успешно рутирање заглавив. Т.е. не заглавив, туку не знам како да продолжам, ме збуни терминологијата по интернет. Како оди процесот, треба само да инсталирам нов РОМ (и ако е така кој е најдобар, по нет наидов на CyanogenMod) и толку?
па да, нов ром и кернел друг мислам требаше. CyanogenMod е најпознат и доста стабилен, можеш тој да го инсталираш.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Поправка на стакло на htc one m8? Некој сервисер добар, бидејќи веќе 3 ден ми е кога барам а никој не поправа.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Поправка на стакло на htc one m8? Некој сервисер добар, бидејќи веќе 3 ден ми е кога барам а никој не поправа.
Па никој не го двои, оди комплет екран со тач
 
Член од
12 ноември 2013
Мислења
38
Поени од реакции
3
дечки знаете ли негде кај што има ефтино декодирање на нокиа лумиа 535 ?
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Колку кошта декодирање на samsnung galaxy core plus?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom