Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Da ne ja izmisli i toplata voda.Servis.......Temava e za nekoj sto znae da ponudi pomos preku temava a ne eureka SERVIS.......:drk::drk::drk:
Па ги испробале сами сите варијанти останува во сервис да пробаат ако не бива ништо
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
22
Поени од реакции
3
Ви благодарам за постовите. Инаку точно е тоа дека побарав помош од вас а не отидов директно во сервис зошто си помислив да не имал некој исто вакво искуство па да ми каже нешто околу проблемот, ама чим немал да сме живи и здрави.

Инаку torte_nokia_N80 несакам да го носам телефонот во сервис бидејќи тие таму ќе ми сменат некое чипче и ќе ми земат 2.000ден. за сервис и ОК е се тоа, ама кога ќе се вратам дома и ќе видам дека ПАК ме дрибла телефонот ќе ми биде криво зашто сум дал пари а пак не ми работи и ќе треба да одам пак и пак и пак (а се тоа е пари) и така да не ми се исплати. Тие MOBICO се SonyEricsson сервис и знаат што прават и сигурно знаат повеќе од мене, ама не им верувам на било каков тип на сервисери или "мајстори" во македонија (чест на исклучоци) и сам си ги поправам работите во животот, а ако е нешто што неможам да го поправам си купувам ново. Така да ќе си купам K850i и готово, да сум жив и здрав. :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Imam eden problem.Imeno telefonot pocna sam da mi se gasne a posledniot pat koga se izgasna pri baranje na pin vednAS MI SE GASNE NE SE VKLUCUVASE NIKAKO.Go odnesov kaj edno drugarce i toj mi kaza deka problemot e softverski odnodno deka treba da se formatira.Plativ 300 den za formatiranje ,sega telefonot funkcionira normalno se do vecerva koga pak se izgasnuva bez nikakva pricina iako drugite funkcii sega mu se normalni.POMAGAJTE.Baterija e provereno ne e ,go skenirav i telefonot i kartickata so NORTON nema nisto.Site funkcii mu se dobri samo sto koga ke mu tekne naednas se izgasnuva.
почни ко за почеток да пишуваш на Кирилица, и големи букви да употребуваш таму каде што им е местото, затоа што вакви постови неможам да читам.

решение:
mbn + fbn S_E_europe CID 53 ако продолжи и понатака да паѓа софтверски - флеш чип.

dali ilma firmware za samsung d900i
да, за што бокс?

Ви благодарам за постовите. Инаку точно е тоа дека побарав помош од вас а не отидов директно во сервис зошто си помислив да не имал некој исто вакво искуство па да ми каже нешто околу проблемот, ама чим немал да сме живи и здрави.

Инаку torte_nokia_N80 несакам да го носам телефонот во сервис бидејќи тие таму ќе ми сменат некое чипче и ќе ми земат 2.000ден. за сервис и ОК е се тоа, ама кога ќе се вратам дома и ќе видам дека ПАК ме дрибла телефонот ќе ми биде криво зашто сум дал пари а пак не ми работи и ќе треба да одам пак и пак и пак (а се тоа е пари) и така да не ми се исплати. Тие MOBICO се SonyEricsson сервис и знаат што прават и сигурно знаат повеќе од мене, ама не им верувам на било каков тип на сервисери или "мајстори" во македонија (чест на исклучоци) и сам си ги поправам работите во животот, а ако е нешто што неможам да го поправам си купувам ново. Така да ќе си купам K850i и готово, да сум жив и здрав. :)
продај му го на trte mrte екранот.
ќе го најдеш на форумов е доста активен во Мобилни Телефони.
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Вака сега имам Nokia 9210 Communicator ама е на германски, сега дали некој може да го среди, т.е. да го форматира или незнам што на англиски да биде телефонов, и колку ќе ме чини отприлика?!!... :smir:
 

sveto4aki2

РОДИТЕЛ
Член од
17 јануари 2009
Мислења
268
Поени од реакции
37
Cudo

Ne znam dali nekogo boli glava od latinica ili ne samo cudno mi e od tolku,,nemozenje ,,da se odgovara na nesto.P.S. Komentiraj drug ne me citaj mene.Pozz:drk::drk::drk:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Вака сега имам Nokia 9210 Communicator ама е на германски, сега дали некој може да го среди, т.е. да го форматира или незнам што на англиски да биде телефонов, и колку ќе ме чини отприлика?!!... :smir:
знам дека ќе реќеш дека сум луд, но мојата понуда е 800 денари, во рок од 3 дена ќе ти го средам :)

или пак ако имаш компјутер со виндоус 2000ка за 500 ќе ти го средам во рок неполн ден. :)

Ne znam dali nekogo boli glava od latinica ili ne samo cudno mi e od tolku,,nemozenje ,,da se odgovara na nesto.P.S. Komentiraj drug ne me citaj mene.Pozz:drk::drk::drk:
имаме посебен подфорум за психо лечење :)
п.с. ти одговорив. ако не го разбираш одговорот - однеси го на профи сервис.
значи или имаш фирмвер баг или ти е при крај флеш чипот.
но за да се реши фримвер багот кај дб2012 најчесто треба да се дигне цидот :) и малку среќа.
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
знам дека ќе реќеш дека сум луд, но мојата понуда е 800 денари, во рок од 3 дена ќе ти го средам :)

или пак ако имаш компјутер со виндоус 2000ка за 500 ќе ти го средам во рок неполн ден. :)
Јасно ми е Некро...стар телефон...епа Бато да најдам 500 денара и ќе ти донесам компјутерче со 2000ка, знам кај ти е дуќанот и ќе тераме бизнис... би требало летово да поминам... фала ептен...поздрав... :smir:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Јасно ми е Некро...стар телефон...епа Бато да најдам 500 денара и ќе ти донесам компјутерче со 2000ка, знам кај ти е дуќанот и ќе тераме бизнис... би требало летово да поминам... фала ептен...поздрав... :smir:
синоќа со еден колега се позамаравме.

и на икспе ќе завршиме работа.
500 денари, до кај 2 дена или ако се најавиш еден ден однапред може и истиот ден.
02,3161264 - Бошко барај.
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
синоќа со еден колега се позамаравме.
и на икспе ќе завршиме работа.
500 денари, до кај 2 дена или ако се најавиш еден ден однапред може и истиот ден.
02,3161264 - Бошко барај.
Eпа ај ќе гледам после другава недела да поминам прибидејќи нема да сум СК периодов, одмор малку... :) Па ќе поминам во Алфа Мобил...не го брзам телефонов иам други за користење... фала уште еднаш, се гледаме... :salut:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Мобилниов ми се замрзнува на неколку секунди и се ресетира... дај кажете чаре како да го флешувам. Samsung SGH-D900i имам.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
да го флешуваш без бокс - ноу веј!
кај мене на форум нели ти реков побарај апдејт сервис, ако нема од самсунг - тогаш :/ жалам, не ти бега сервис што би рекол торте.

Eпа ај ќе гледам после другава недела да поминам прибидејќи нема да сум СК периодов, одмор малку... :) Па ќе поминам во Алфа Мобил...не го брзам телефонов иам други за користење... фала уште еднаш, се гледаме... :salut:
ако неможеш до вторников да поминеш, дојди после 10ти август.
нема да сум на континентов. :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
да го флешуваш без бокс - ноу веј!
кај мене на форум нели ти реков побарај апдејт сервис, ако нема од самсунг - тогаш :/ жалам, не ти бега сервис што би рекол торте.
Барав неможев да најдам, напраив и тоа што ми даде кодот али уште продолжува... а за сервис баш и не ми се носеше, повеќе ќе го сјебат таму... али ко нема друго чаре ќе морам да го носам.
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
ако неможеш до вторников да поминеш, дојди после 10ти август.
нема да сум на континентов. :)
Епа брат ќе те барам тогаш после кога ќе можам, и јас нема да сум во државава... Убав помин тогаш.... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom