Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
455
1. треба да се разбираш од софтвер за сониериксон, разлики меѓу цидови, дбXXXX платформи, верзии на фирмверови итн.... сето тоа ќе го прочиташ тука, многу битен чекор за да почнеш да работиш софтвер за сониериксон и да имаш што помалку умртвени телефни, кликни на следниов линк: http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=22832&highlight=erom

одкако ќе научиш теорија ќе си симнеш усб флеш драјвери, иксес++ и ќе научиш да дигаш верзии на фирмвери и да спушташ, со еден збор - флешување на телефонот.
одкако ќе имаш поголемо искуство, ќе симнеш џи-слајд и ќе научиш мејнови да пачуваш и после си склопуваш еден мејн со какви ти душа сакаш пачови и телефонот ќе ти биде "ванземаљски"
се од фајлови можеш да најдеш на моментално демо супортот на www.support.gsmmkd.com имавме скрипта, али ептен ми беше грда затоа што неможев да оставам директ линкови ја делитнав и вака иде побрзо префрлањето од фолдер во фолдер.
хепи флешинг, точки.
Океј фак дет шит....колку ќе кошта кај тебе, или боље ДАЈ БЕ ЦЕНА ЗА СЛУШАЛКИ :)
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Океј фак дет шит....колку ќе кошта кај тебе, или боље ДАЈ БЕ ЦЕНА ЗА СЛУШАЛКИ :)
оригинални од к800/к750 - 300, неоригинални со добар квалитет на звук - значи не оние бедните пазарски копии, татко ми носи само за нас за малопродажна и вадат приближно добар звук на оригиналнот - 200 денари.

во секој случај, пачинг кај мене ти е 300 денари.
треба телефонот да остане околу 1 час + сите информации ќе ти бидат делитнати.
еве кои се пачови можам да ти ги наставам во тој еден час:

 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
455
оригинални од к800/к750 - 300, неоригинални со добар квалитет на звук - значи не оние бедните пазарски копии, татко ми носи само за нас за малопродажна и вадат приближно добар звук на оригиналнот - 200 денари.

во секој случај, пачинг кај мене ти е 300 денари.
треба телефонот да остане околу 1 час + сите информации ќе ти бидат делитнати.
еве кои се пачови можам да ти ги наставам во тој еден час:

Сите пачови за 300 или сите пачови х300? :)
А кажи ми за флеш да се инсталира(за да подржува флеш теми енд стаф) можеш?
Чим така стои работата ќе ти поминам на едно кафе:)
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
38
Поени од реакции
1
moze li da se dekodira iphone 3g od amerika tuka donesen ... ti citam vo potpish necro deka moze ali kolku cini da go storis ti toa ili .. moze i jas da ja zavrsam taa raobta...(neveruvam u toa)..???
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
во моментов 100 евра е од едно парче тру фул анлок.
што значи после и апдејт/даунгрејд прај му - нема повеќе никогаш да се заклучи.
само ќе треба активејт и џејбрејк на фирмверот да правиш и една мана има - кога ќе испраќаш смс пораки ќе мораш со 00389хххххххх да впишуваш, ако сакаш да пристигне, останатото се нормално ќе си функционира, и има уше еден мал баг кој неможе да се среди одкако ќе смениш картиучка следниве 2 до 5 минути ќе има нестабилна мрежа а на места каде е слабо мрежното покривање може и да ја нема 15 минути мрежата.

доколку ти е скап тру анлокот имам опција за Торнадо 3г сим.
30 евра е, за оваа процедура воопшто немора да останува на сервис ај фонот, освен активејт да му направам доколку го немаш ти тоа направено.
само tornado-simot е 30 евра, со активирање - доколку не си го активирал ај фонот 2000 денарил
за повеќе инфо за торнадо сим картичките - www.google.com

точкест, по можност од вторник да ми поминеш после 15часот, остави го саат/два саати телефонот оти тогаш сум помалку зафатен ќе ти биде среден - се за 300 денари.
за флеш позадини незнам, ама флеш менија и флеш скрин-сејвери мислам дека може.
ќе се консултирам со стризлоу за флеш позадини.
ако не конвертирај ги во гиф :pos:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.906
Поени од реакции
469
Имам 2 прашања:
1.Дали може на нокиа 6131 да се инсталира Јава апликација?? И ако може колку пари е тоа??
2.Колку пари се слушалки за истата нокиа??
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.022
Поени од реакции
1.845
Имам 2 прашања:
1.Дали може на нокиа 6131 да се инсталира Јава апликација?? И ако може колку пари е тоа??
2.Колку пари се слушалки за истата нокиа??
Ти пишав пп ... :helou:
 

Dehumanizer

Chicken Invader
Член од
29 јуни 2008
Мислења
71
Поени од реакции
5
А за декодирање на Сони Ериксон К770и ??
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Имам 2 прашања:
1.Дали може на нокиа 6131 да се инсталира Јава апликација?? И ако може колку пари е тоа??
2.Колку пари се слушалки за истата нокиа??
mo\e da se instaлира и бесплатно е.
доволно е само да ја ископираш јава апликацијата во мемориската картичка или телефонската меморија во било кој фолдер и телефонот автоматски ја подига кога ќе ја одбереш таа опција, доколку сакаш да ти биде во фолдерите апликејшн анд гејмс - мораш преку нокиа писи суит тоа да го инсталираш.
слушалки имаш добар квалитет на звук - 200 денари
оригинални - 400 денари.
еве ти од мене гратис неколку јава апликации и игри за нокиата твоја со директ линкои:

 
Член од
10 септември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Има едни слушалки што доаѓаат во пакет со W810 дали имаш ги оригиналните и која цена ти се.Ако не те мрзи дај некој директен линк за 128х160 игрици.
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Има едни слушалки што доаѓаат во пакет со W810 дали имаш ги оригиналните и која цена ти се.Ако не те мрзи дај некој директен линк за 128х160 игрици.
од w810 црните ги немам, ама од w800 белите имам половни за 250 денари и нови за 800.
 
П

Паган-др

Гостин
Necrophilia ај ако може да ми објасниш или да ми дадеш линк да симнам најнов софтвер (и како иде тоа) за Сони Ериксон K510i.
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Оригинал слушалици за Моторола W377?!..нешто да не ти се наоѓа, и шо пари?! :smir:
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
25
Поени од реакции
4
mi se skrsi ekranot na iphonot ke mozem li da go zamenam i kolku ke me kosta
 

Kajgana Shop

На врв Bottom