Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
А добро игри за нокиа 3250
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
PuMbA напиша:
А добро игри за нокиа 3250
А темава за тоа е?
Имаш тема наменета за тоа во истиов под форум. Оваа да ја оставиме за она што ја наменил авторот.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
da stvarno, i za sifiri ne mora mene da me prashuvate, imate i za toa tema... ili pak mozete da si otvorite.. tuka cisto samo za servis prasuvajte me ako nesto ve interesira...
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Ај уште едно прашање. Ми имаат зборено дека ако користам неоригинална маска телефонот се заебувал. Нешто демек мрежата ослабувала и сл. Е сега колку ова е точно и дали штетат неоригиналните маски?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
DA! kaj samsung, nec, sharp i nekoi modeli kade sto maskata e legura od plastika i hrom preci... zatoa sto samata maska raboti i kako antena a isto taka i neoriginalna maska stetno e da se stavi kaj telefonite na lizganje i preklapanje poradi toa sto se praveni od poslab materijal so tek na vreme ke oslabne i moze da se rasipe mehanizmot, taka ke ti se kine flet kabelot, druga rabota kaj neoriginalnite maski ako se prestegnat strafovite a ne e dobro izrabotena moze da napukne plocata i rezultat = Dead Phone!
 
Член од
25 март 2006
Мислења
357
Поени од реакции
24
Drugar imam SE K750I sakam so far prograata da go Flsashnam da mu stavam softer o W800 toa e mozno no ne moze ne znam sto mu e Fs Folderot mi go vade prazen sto treba da napravam Emei to mi e 35967200-433225-3-12 odnapred fala.
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
ете пак ја.Пишав пред некое време дека неможам да си ги сменам рингтониовите за порака,аларм и сл на моторола v3 black,ми кажа да напраам master reset или master clear,ги напраив и двете и пак нејќе.Дај кажи кај ти е дуќанот да дојдам да ми го реинсталираш цел софтвер одпоново,па да видиме шо ќе биде.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
436053 напиша:
ете пак ја.Пишав пред некое време дека неможам да си ги сменам рингтониовите за порака,аларм и сл на моторола v3 black,ми кажа да напраам master reset или master clear,ги напраив и двете и пак нејќе.Дај кажи кај ти е дуќанот да дојдам да ми го реинсталираш цел софтвер одпоново,па да видиме шо ќе биде.

Alfa Mobil, Karshi nip nova makedonija t.e. karshi parkot na novinarite od stranata na DAL MET FU, malce sum podole znaci na pocetok na Vodnjanska kaj dvata semafora koga se dvizis nakaj drzavna bolnica, mozes da me najdes sekoj den posle 12/13h, se vikam Bozidar kontakt: 02.31-61-264
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Их, значи во "Кајгана маало" си ни бил и ти :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Gizmo_x напиша:
Drugar imam SE K750I sakam so far prograata da go Flsashnam da mu stavam softer o W800 toa e mozno no ne moze ne znam sto mu e Fs Folderot mi go vade prazen sto treba da napravam Emei to mi e 35967200-433225-3-12 odnapred fala.

imasg Turbo ili Black Box? msilam deka moash da imash box za taa rabota posto da ti kazam nemam iskustvo mnogu golemo za flashiranje na sonyericsson bez boksovi, ako koristis obicen data kabel mozes da mu go izbrisheh imeito, t.e. sekad posle flashiranje se brishe imeito zatoa se koristat boksovi za da mozes prethodno da go logirash telefonot i block po block da flahira, a ako saks pojke instrukcii mislam deka mozes da najdes na gsmhosting.com jas ne se zanimavam so piratsko flashiranje...
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
znam deka za novive sonyerivcsson sto se k900, k800, w800 samo za edno obicno ebano dekodiranje sto trae 10 min treba da imash Black Box plus matrix dodatok toa e kako flash memorija nie serviserite go vikame key loger t.e. sluzi dokolku ti se umrtvi telefonot od Fake Flash da mozes da mu go vratish stariot, celata taa oprema za sonyericsson so 4 kabli za sonyericssonite i akaunt na oficialen web za servis na sonyericsson me cinese 350 evra.. od koi 200 evra e boxot 10 evra edno kabelce i 100 evra key logerot, ne mi e jasno kako sakas so obicen kabel sto na pazar e 300 den da flashirash telefon ako uspees daj brzo kazi mi ke praime biznis.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom