Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
19 јуни 2021
Мислења
4
Поени од реакции
1
Imam samsung A20E i raboti samo na t mobile dali moze da se naqpravi da raboti i so vip sim karta ? fala
 
Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
2.297
Здраво другари, ве молам за помош. Никогаш не сум користел Ајфон, нити телефон од странство донесен, па дали некој од вас знае дали може Ајфон 12 Про Макс заклучен на Водафон Европа да се донеси кај нас и да се декодира да може да работина Македонски мрежи, конкретно на Тмобиле? Телефонот е нов, неотпакован, не е краден, легално е набавен.

Фала ви однапред.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.249
Здраво другари, ве молам за помош. Никогаш не сум користел Ајфон, нити телефон од странство донесен, па дали некој од вас знае дали може Ајфон 12 Про Макс заклучен на Водафон Европа да се донеси кај нас и да се декодира да може да работина Македонски мрежи, конкретно на Тмобиле? Телефонот е нов, неотпакован, не е краден, легално е набавен.

Фала ви однапред.
Sto ne go otklucat tamu pred da go donesat?
Imas na net sto otklucuvaat ajfoni.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.191
Поени од реакции
3.430
Ме интересира каде би можел да најдам податоци за тоа колку уреди од секој произведувач има во државава наша, бидејки толку сме напредни па статистички податоци некад се мисловна именка за нас
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.270
Поени од реакции
3.183
Дечки некој да има да смени батерија на google pixel C таблет, или да го направи да работи без батерија? Оригиналната батерија се поду среќа не го скрши екранот па да се оправи пред да се уништи скроз
И колку би чинело тоа
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.978
Поени од реакции
1.817
Дечки некој да има да смени батерија на google pixel C таблет, или да го направи да работи без батерија? Оригиналната батерија се поду среќа не го скрши екранот па да се оправи пред да се уништи скроз
И колку би чинело тоа
Имаш батерија?
Ако немаш набави не е проблем за монтажа
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.270
Поени од реакции
3.183
Имаш батерија?
Ако немаш набави не е проблем за монтажа
Немам батерија, не успеав да најдам ни во Шведска, ни во маџарска, затоа и пишав ако некој може да го направи и без батерија да работи не е проблем
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.249
Немам батерија, не успеав да најдам ни во Шведска, ни во маџарска, затоа и пишав ако некој може да го направи и без батерија да работи не е проблем
Ima baterija u Anglija za 30 funti, shipping do Svedska gleam e 10 funti. Kolku ti se isplakja ova e vekje druga rabota.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.270
Поени од реакции
3.183
Ima baterija u Anglija za 30 funti, shipping do Svedska gleam e 10 funti. Kolku ti se isplakja ova e vekje druga rabota.
Е видиш не ми текна да видам низ Англија, барав Германија, Шведска, Америка, Маџарска ама ништо
Иначе и без батерија ми е повеќе од доволно зашто има 3м кабел а се користи само на кауч пред телевизор док се “гледа” спорт да се чита вести :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.911
Поени од реакции
19.737
Немам батерија, не успеав да најдам ни во Шведска, ни во маџарска, затоа и пишав ако некој може да го направи и без батерија да работи не е проблем
На ибеј имаш.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom