Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Матична плоча за ЛГ Г4 да не продава некој случајно ?
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Здраво... се работи за Самсунг Галакси Ј5 2016... Трлефонот бара предходен емаил а не го знам. Дали може некој да ми помогне како можам да му направам бајпасс? Пробав на неколку начини што ги гледав од јутуб ама не успеав... Ве молам за помош
Mora na boks na servis, nemoze nikako drugo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Некој да ми предложи мобилара во која пред се ќе може да ми се направи дијагноза, а потоа и сервис на Sony Z2 без да ме испокрадат, бидејќи мислам дека е само батерија откажана, меѓутоа не знам доволно за телефони за да сум сигурен.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Некој да ми предложи мобилара во која пред се ќе може да ми се направи дијагноза, а потоа и сервис на Sony Z2 без да ме испокрадат, бидејќи мислам дека е само батерија откажана, меѓутоа не знам доволно за телефони за да сум сигурен.
Што ти прави?
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Што ти прави?
Батеријата си умре најрегуларно, еден период почна пребрзо да се празни, па да се гаси на 7-8% место на 1-2, за на крај да не се полни воопшто.

Во меѓувреме, менуван е екранот и е малку одвоен зошто лошо го залепиле, и тоа ми е сумљиво, да не ми влегла премногу прашина или нешто.

А надвор од тоа, додека се палеше се си функционираше како што треба.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Батеријата си умре најрегуларно, еден период почна пребрзо да се празни, па да се гаси на 7-8% место на 1-2, за на крај да не се полни воопшто.

Во меѓувреме, менуван е екранот и е малку одвоен зошто лошо го залепиле, и тоа ми е сумљиво, да не ми влегла премногу прашина или нешто.

А надвор од тоа, додека се палеше се си функционираше како што треба.
Сега не пали воопшто?
Ако не појавува знаци на живот може и толку да му биде ...
Ќе се стави нова батерија и ќе се проба
Од прашина и слично неможе да биде, може од вода да му биде само

Ако сакаш да ми го оставиш ќе проверам ќе ти кажам
Контактирај ме на ПП
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
327
Вака, дечки... ако е подолго ве молам прочитајте битно е. Фала.

Моја братучетка зеде X-BO S7 (евтино телефонче). И дома ко го уклучивме ко ќе притисниш на тоа средното копче (Home), телефонот се исклучваше и дури не го уклучиш на полнач не се уклучуваше. Веднаш ги контактирав Сет (од таму го купи) и рекоја да се врати мобилниот дека нов ќе и дадат. По два дена го однесовме и ни рекоја дека ќе го пратат на сервис и ќе не контактираат. Денес го зедовме и го има истиот дефект. Кој знае дали воопшто и беше пратен. Ги контактирав и им се развикав и ми викаат дојдете со шефот зборвајте. Му викам јас неќам телефон вратен од на сервис, сакам нов.

Е сега ме интересира какви права имам јас како купувач. Јас му реков дека ќе си ги барам правата па ако можи некој да ме упати.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.468
Поени од реакции
4.989
Вака, дечки... ако е подолго ве молам прочитајте битно е. Фала.

Моја братучетка зеде X-BO S7 (евтино телефонче). И дома ко го уклучивме ко ќе притисниш на тоа средното копче (Home), телефонот се исклучваше и дури не го уклучиш на полнач не се уклучуваше. Веднаш ги контактирав Сет (од таму го купи) и рекоја да се врати мобилниот дека нов ќе и дадат. По два дена го однесовме и ни рекоја дека ќе го пратат на сервис и ќе не контактираат. Денес го зедовме и го има истиот дефект. Кој знае дали воопшто и беше пратен. Ги контактирав и им се развикав и ми викаат дојдете со шефот зборвајте. Му викам јас неќам телефон вратен од на сервис, сакам нов.

Е сега ме интересира какви права имам јас како купувач. Јас му реков дека ќе си ги барам правата па ако можи некој да ме упати.
Ако имаш потврда дека си го оставил на сервис во период од 15 дена одкако си го купил тогаш сигурно ти следи нов си можел одма да им пишеш дека ќе ги пријавиш на пазарна инспекција и завршена работа. Можеш и сега ама ако немаш писмен доказ кога е примен телефонот на сервис ништо не правиш
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.113
Поени од реакции
327
Ако имаш потврда дека си го оставил на сервис во период од 15 дена одкако си го купил тогаш сигурно ти следи нов си можел одма да им пишеш дека ќе ги пријавиш на пазарна инспекција и завршена работа. Можеш и сега ама ако немаш писмен доказ кога е примен телефонот на сервис ништо не правиш
Сега ја прашав братучеда ми и ми рече дека вчера ко отишле да го земат, тоа ливчето го имале земено и само гаранцијата стоела. Сега што да правиме?
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2016
Мислења
403
Поени од реакции
84
Колку пари е стакло и display за Samsung Galaxy Core Prime?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom