Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.580
Поени од реакции
1.824
Замена на стакло за Galaxy S3 колку би ме коштало?
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2012
Мислења
98
Поени од реакции
12
nokia asha 300 има проблем,заборавен е секурити кодот на телефонот,сега немозе никако да се влезе во него,дали треба само со флеш да се тргне или со друго,има некаде за влез преку *+3+green power,ама несака и така,мастер код несака исто
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.221
Поени од реакции
13.245
Заглавено power копче на iphone 4s, колку ќе кошта да се среди? @krale
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Не е фрка да апдејтирам софтвер на декодиран Сони Икспериа М?
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
зашто да биде? Нема гајле, фурај си
Се рестартира сам тел. а андр. верзијата е постара, па може да го решам проблемот да не се рестартира кога ќе му текне?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.896
Поени од реакции
1.182
Наскоро ќе добијам iPhone 4S од Sprint. Колку кошта по мобилариве да ми го средат со r-sim? И евентуално пример колку кошта замена на батеријата со нова?
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
Се рестартира сам тел. а андр. верзијата е постара, па може да го решам проблемот да не се рестартира кога ќе му текне?
па не знам дали ќе ти помогне апдејт за тоа, ама пробај. или па пробај со фактори ресет прво, ако немаш веќе направено.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
па не знам дали ќе ти помогне апдејт за тоа, ама пробај. или па пробај со фактори ресет прво, ако немаш веќе направено.
фактори рисетот нема да го поремети декодирањето и да се врати на t-mobile?
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
фактори рисетот нема да го поремети декодирањето и да се врати на t-mobile?
зашто да се врати на т-мобиле? фабрички е отклучен тој, т-мобиле после го кодира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom