Фк.Пелистер - Фк.Вардар 19Коло 1МФЛ 3.3.2013г. Недела 14 час Битола

Кој ќе го добие вечното дерби ?


  • Вкупно гласачи
    101
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Нека си играат децата дури им е интересно.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Eве се како започна


еве и од паркот нешто има некоја секунда детето кај што го паднаја за земја

https://www.facebook.com/photo.php?v=2815393919267
Абе бриши го одма ова,алооо после се чудите ко ќе паднат пријави..:facepalm:
--- надополнето: 6 март 2013 во 18:43 ---
Кој беше на транспарентот што го извадиле пред почеток на натпреварот не сум во тек?
Неодамна починатиот Атанас Смилков-Кенан.....еден од основачите на Чкембари....
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.007
Поени од реакции
572
Абе бриши го одма ова,алооо после се чудите ко ќе паднат пријави..:facepalm:
Нека ме пријават бе, ке ми јадат ку*от. Плус тебе за Адвокат ке те земам не ми можат ништо хехехе :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
ама стварно немаше потреба од ова...целото го започнаа малолетни баш јас ко излегвав од стадион..
уште ко почнаја да се повлекват се знаеше дека ќе тргнат и дека ќе си налепи некој ни крив ни должен
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Eве се како започна


еве и од паркот нешто има некоја секунда детето кај што го паднаја за земја

https://www.facebook.com/photo.php?v=2815393919267
Брату, не дека ги оправдувам џандарите, ама кој кур деца мали маваат со камења? Брееее, се сме го јаделе од некој деца или глупи пијаници.
Само ги жалам уапсените, за безвеза сега ке си ги дадат парите по адвокати и ке бидат бележани во полиција. Ај да дошле комити ај, ама вака, стварно џабе ке си кркаат пријави.
Вака требаше да ги бркаат тие во Штип што сакаа неќна да влезат во полицијата, а не навивачи.
Другар мој на утакмица што му се дереше на џандар и го снимаа од мвр, си даде 500 евра по судови и условно 3 години. Го тужеа за напад на полицаец, а не ни го допра.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Ама и вие мутави да не сте бе, што сте се снимале со откриени фаци цццц
Какви ликови постојат, тргнете тоа снимките, па уште коментирале со ФБ профили нивни цццццццц
И после чудете се кога ќе ве фатат.
 
Член од
12 јули 2009
Мислења
119
Поени од реакции
60
Брату, не дека ги оправдувам џандарите, ама кој кур деца мали маваат со камења? Брееее, се сме го јаделе од некој деца или глупи пијаници.
Само ги жалам уапсените, за безвеза сега ке си ги дадат парите по адвокати и ке бидат бележани во полиција. Ај да дошле комити ај, ама вака, стварно џабе ке си кркаат пријави.
Вака требаше да ги бркаат тие во Штип што сакаа неќна да влезат во полицијата, а не навивачи.
Другар мој на утакмица што му се дереше на џандар и го снимаа од мвр, си даде 500 евра по судови и условно 3 години. Го тужеа за напад на полицаец, а не ни го допра.
Сите шо маваја денес беа од 12-15 год... незнам во кој филм се влезени.:facepalm:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676


Не е квалитетна сликата, ама се чита паролата.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
За мене не се одигра утакмицава... утакмица без навивачи не е утакмица, спортот се игра за навивачи а не за партиски поени.

Убаво им прават браќава на џандариве ... ма удри бе поголем непријател од нив нема... они ќе бранеле држава како да не сите се со двоен пасош прва прилика фаќаат џенем од тука. Они мене ќе ме чувале(n)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom